خانه / مشاور کودک / مشاور کودک در ارومیه

مشاور کودک در ارومیه

مشاور کودک در ارومیه

مشاور کودک در ارومیه :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره کودک تلفنی رایگان – مشاوره کودک آنلاین

برای دریافت مشاوره کودک با بهترین مشاوران ما تماس بگیرید.

یکی ار روش های مهم تربیتی کودک آن است که شما با نزدیکان و اطرافیان خود ارتباط خوبی داشته باشید و در حال رفت و آمد باشید. این مورد به کودک شما اجازه می دهید تا روابط اجتماعی خوبی داشته باشد . از گوشه گیری و کم رویی جلو گیری نماید. همچنین می تواند در خانواده از افرادی که در رده ی سنی او هستند به عنوان دوست یاد کند. او علاوه بر یاد گرفتن مهارت های اجتماعی نیز می تواند نظاره گر چگونگی رفتار شما با اطرافیان باشد و از شما در این زمینه آموزش ببیند و سعی کند از رفتار های شما تقلید کند.

مشاور کودک در ارومیه تلفنی

همچنین دوستی و نزدیکی با اطرافیان و نزدیکان موجب ایجاد پیوند های عمیق بین شما و خانواده هایتان می شود. کودک نیز این گونه رفتار ها را یاد می گیرد و در آینده نیز خودش فردی می شود که در حال ارتباط با خانواده اش است و از آن ها به هیچ وجه دوری نخواهد کرد. پس این مورد در زمینه ی تربیت کودک و یاد گیری مهارت های اجتماعی بسیار موثر و مهم خواهد بود و باید حتما مورد توجه والدین نیز قرار گیرد.

مهارت های دوست یابی کودک

یکی از موارد اصلی در این موضوع همین یاد گرفتن مهارت های اجتماعی می باشد که در بالا به طور کامل به آن اشاره شد و چگونگی یاد گیری این مهارت در پاراگراف بالا توضیح داده شد. از دیگر مهارت های دوست یابی و تقویت روابط اجتماعی کودک صحبت کردن با کودک است. توجه به این موضوع برای هر پدر و مادری ضروری می باشد. ان ها باید بتوانند زمان هایی را مختص کودک خود قرار دهند و با کودک خود صحبت نمایند. صحبت کردن هر از گاهی به کودک اجازه می دهد تا خود را خالی نماید و پدر و مادر خود را نزدیک ترین دوست خودش بداند.

مهارت اجتماعی در کودکان

یکی دیگر از موارد موثر در کسب مهارت های اجتماعی و دوست یابی کودک ارائه ی الگوی مناسب به او است. اگر شما بتوانید الگوی مناسبی برای کودک خود باشید در زمینه های رفت و آمد و ارتباط با دیگران کودک نیز این چیز ها را یاد می گیرد و در برقراری ارتباط او با دوستانش اثر می گذارد. اگر نمی توانید الگوی مناسبی برا کودکان خود باشید کاری کنید که از الگوی معرفی شده توسط خودتان کودک نیز الگو برداری کند.

زیرا کودکان معمولا از والدین خود الگو برداری می کنند و اگر این کار را نکنند ممکن است الگوی نامناسبی را برای خود انتخاب کنند. همچنین این موضوع را به خاطر داشته باشید که خود شما هم نا خود آگاه در حال یاد دادن یک سری رفتار ها و مهارت های اجتماعی به کودک خود هستید هر چند که دوست ندارید کودک شما این گونه رفتار ها را یاد بگیرد. پس در آخر به شدت مراقب رفتار ها و واکنش های خود جلوی کودکتان باشید.

علاوه بر نظارت همه جانبه کودکان خود را تشویق نمایید.

هر کودکی به شدت می خواهد در بین اطرافیان خود را در دل همه جا کند و هر زمان باعث خوشحالی پدر و مادرش باشد. کودکان خیلی دوست دارند که والدین به آن ها بسیار توجه کنند. در کل کودکان عاشق این هستند که مورد توجه همگان قرار بگیرند. شما باید از این فرصت و این روحیات کودکانه استفاده نمایید.  تشویق کودک به کار های خوب باعث می شود که هم کودک شما از این تشویق ها خوشحال باشد و هم شما از رفتار های خوب کودک خود شاد گردید. توجه داشته باشید که در تشویق کودکان خود اعتدال را رعایت کنید که این مورد برای کودکانتان تبدیل به توقع نشود.

 

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد