خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در کنگان

مشاوره کودک در کنگان

مشاوره کودک در کنگان

مشاوره کودک در کنگان :

بهترین مشاور کودک – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره تلفنی تربیت کودک – مشاوره تربیت کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

بعضی از والدین از کم دقتی ، بی دقتی و یا عدم تمرکز و کم حواسی کودک در یاد گیری درس شکایت دارند. اما با این والدین علت فعالیت زیاد و بیش از حد کودک خود چیزی نمی دانند. آنها مرتب فرزند خود را بخاطر تنبلی و بی دقتی فرزندان خود را سرزنش می کنند. این کودکان همیشه برچسب تنبلی به آنها می خورد. معمولا پدر و مادر کنترل خود را از دست داده و کودکان را یا تهدید می کنند و یا به شدت کتک می زنند.

علائم و نشانه های نیش فعالی در کودک

علائم و نشانه های نیش فعالی در کودک که بیشتر از همه به چشم می خورد، تحرک زیاد، پر حرفی، ، سر و صدای زیاد، برای لحظه ای آرام نبودن، انجام بازی های پر سر و صدا، حواس پرتی، فراموش کاری از بارزترین نشانه های بیش فعال است. اما ناگفته نماند که این کودکان از فعالیت های فکری و بی توجهی به جزئیات نیز از مشخصه کودکان بیش فعال است. البته باید متذکر شد که یکی از علل اصلی بیش فعالی  عوامل ژنتیکی است. در صورتی علائم ابن بیمار قبل از هفت سالگی خود را نشان دهد و حداقل شش ماه تداوم داشته باشد. کودک  ممکن است همه علائم را نداشته باشد، مشاهده دو یا سه علامت پیش فعالی در کودک می تواند زنگ خطری برای والدین باشد.

کودکان بیش فعال چگونه رفتار می کنند

این کودکان اصولان حرکات و کارهای پر خطر بسیاری انجام می دهند. مثلااز اشیاء و وسایل خطرناک که کودکان دیگر در برابر آن احساس خطر می کنند ، این کودکان نسبت به آن هیچ خطری احساس نمی کنند.آنه دارای رفتای پرخاشگرانه بوده و دیگرانه تهدید می کنند که به آنان صدمه خواهند زد.

کودکان پیش فعال به راحتی در کار های خلف قانون مانندجعل و تقلب و سرقت شرکت می کنند. و اصولا افرادی دروغگو هستند.

بیش فعالی چه تاثیری بر زندگی آینده این کودکان دارد

شاید برای بسیاری از والدین که کودک بیش فعال دارند این سوال پیش بیاید آینده این کودکان چگونه خواهد بود؟ پیش فعالی یکی از شایع ترین اختلالات در کودکان بخصوص کودکان زیر هفت سال است. بررسی ها نشان می دهد که 7% کودکان دچار این اختلال هستند. در جواب این سوال باید گفت هرچند در بزرگسالی علائم ذکر شده مانند پر تحرکی در افراد دیده نمی شود اما مشکلاتی مانند عدم تمرکز و رفتار های پرتنش تا سن 12 سالگی ادامه دارد. اما بعد از آن افراد آرام آرام رفتار طبیعی پیدا می کنند.

ناگفته نماند معمولا پیش فعالی کودکان زمانی بیشتر جلب توجه می کند که کودک وارد مدرسه می شود.چرا کهمدرسه اولین جایی است که کودک وارد آن می شود و از او انتظار نظم و انظباط را دارند و کودک باید از دستورات معلم اطاعت کند.

مشکلات کودکان بیش فعال در زندگی اجتماعی

کودکان بیش فعال در زندگی اجتماعی دچار مشکلاتی هستند . که افت تحصیلی و آینده شغلی از مشکلاتی است که زندگی کودکان بیش فعال را تحت تاثیر قرار می دهد.

باید بدانیم که افراد دارابی این اختلال در بزرگسال ، در شغل خود دارای مسائل و مشکلاتی بیشتری هستند. اتاق کار این افراد شلوغ و بی نظم بوده و آنها برای آغاز و پایان مار خود اصولا دچار مشکل هستند. آنها بخاطر عدم تمرکز مار ها را نیمه تمام رها می کنند . پس کار های نیمه تمام زیادی دارند. آنها افراد فراموشکار هستند و اطرافیانشان آنها را افرادی بد قول هستند. البته نوع ارتباط همکاران و اطرافیان معمولا باعث ابتلا به مشکلاتی مانند افسردگی، اضطراب، پرخاشگری، مصرف مواد مخدرمی شوند. این اختلالات زمانی است که در زمان کودکی مداخله مناسبی برای درمان این افراد صورت نگیرد.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد