خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در دیر

مشاوره کودک در دیر

مشاوره کودک در دیر

مشاوره کودک در دیر :

بهترین مشاور کودک – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره تلفنی تربیت کودک – مشاوره تربیت کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

بسیاری از والدین تصور می کنند کودک آنها نیازی به مشاور ندارد و یا روش تربیتی آنها بهترین روش تربیتی است. البته بعضی از والدین سنتی نیز می گویند مشاور برای کسانی است که دیوانه هستند. اما حقیقت این است که در جهان امروز که همه چیز اطراف ما تغیر کرده و سبک زندگی نیز دگرگون شده است نوع تربیت فرزند هم باید متناسب به زمان زندگی مان باشد.

حال این سوال پیش می آید که فرزندم در چه سنی نیاز به مشاوردارد؟ جواب این که هر وقت که در رفتار کودک خود مشکلی را مشاهده کردید ضرورت دارد حتما کودک خود را نزد مشاور ببرید.

زمان مناسب برای مراجعه به مشاور کودک

گاهی اوقات والدین به خصوص مادر متوجه رفتاری متفاوت و نادرست کودک خود، مانند پرخاشگری و یا حتی فحاشی می شوند. در این مواقع اقوام و گاهی اوقات حتی معلمین پیشنهاد می کنند کمی صبوری بخرج دهید چرا که این حرکات به اقتضای سن او است  و بزودی درست می شود. البته گاهی اوقات درست می شود اما در خیلی موارد این مسئله باعث به خطر افتادن فرزند شما می شود. بنابراین پشنهاد اما این اسن این زمان درست همان هنگام است که باید فرزندتان را نزد مشاور ببرید.

در کدام موارد است که کودک نیاز به مشاوره ندارد ؟

گاهی در زندگی مسائلی اتفاق می افتد که همه اعضای خانواده را تحت تاثیر خود قرار می دهد. در این مواقع فرزندمان هم مستثناء نخواهد بود. مانند جدایی والدین. کودک بطور طبیعی ترجیح میدهد با هر دو (پدر و مادر) زندگی کند. وقتی جدایی اتفاق می افتد کودک باید با انتخاب و یا اجبار با یکی از آنها زندگی کند.

تغییر محل زندگی : گاهی والدین بنابر دلایلی ناچار به تغییر محل زندگی خود می شود که ممکن است همراه با تغییر مدرس کودک هم باشد. این موضوع نیز برای کودک مشکلاتی راایجاد خواهد کرد.

زمانی که عضو جدید به خانواده اضافه می شود . مانند به دنیا آمدن یک نوزاد که باعث حس حسادت در کودک می شود.

بهترین زمان مراجعه به مشاور کودک

  گاهی پیش آمده که مادر مدتی کودک خود را تحت نظر می گیرد. در صورتی که علائم و نشانه های نگران کننده ای را مشاهده کند لازم است باید بدون اتلاف وقت به مشاور مراجعه کند.

  • زمانی که فرزند شما برخورد نامناسبی در مدرسه و یا مهد کودک با هم کلاسیهای خود دارند، ضرورت ایجاب می کند به مشاور مراجعه کنید.
  • زمانی که کودک دچار تغییر رفتاری و یا احساسی شود. مثلا خیلی از مواقع کودک ناراحت و غمگین است و بنظر شما این شرایط برای سن و سال کودک شما مناسب نیست.
  • کودک گوشه گیر می شود. زمان که احساس می کنید کودک علاقه ای به بودن با هم سن و سالان خود را ندارد و ترجیح می دهد تنها باشد باید به مشاور مراجعه کنید. کود و همین طور نوجوان ترجیح می دهد بیشتر با هم سن و سالان خود باشد.
  • بعضی از کودکان همیشه دچاراضطراب و نگرانی هستند. مثلا وقتی والدین از خانه خارج می شوند نگران می شوند که مبادا برنگردند و یا اتفاق ناشایندی برای آنها پیش بیاید.
  • عدم تمرکز : کودکانی که قادر به انجام کارهایی که به بعهده آنها می گذارید به علت عدم تمرکز، نیستند. کودکانی که حواس پرت هستند و معمولا کارهای خود را نیمه کاره رها می کنند.
  • زمانی که کودک بجای زندکی در زمان حال در گذشته سیر می کند. به عبارت ساده تر همه در رویا سیر می کند.
  • گاهی ممکن است خود شما احساس ناتوانی کنید. و احساس کنید دیگر شیوه های تربیتی شما پاسخگو نیازهای فرزندتان نیست.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد