خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در اردل

مشاوره کودک در اردل

مشاوره کودک در اردل

مشاوره کودک در اردل :

بهترین مشاور کودک – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره تلفنی تربیت کودک – مشاوره تربیت کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

کودکان در واقع آسیب پذیر ترین قشر یک جامعه هشتند. به همین دلیل خطرات، اختلالات زیادی باعلل ساده و متفاوت آنها را تهدید می کند. یکی از این اختلالات که به میزان زیادی باعت ناراحی و آزار والدین و همین طور خجالت و گوشه گیری کودک می شود شب ادراری است.

شب ادراری

شب ادراری کودکان والدین را بسیار ناراحت می کند. این اختلال در واقع منشا زیستی دارد. البته با گفته شود که وراثت نیز در این اختلای نقش بسیار مهمی دارد. والدینی که سابقه شب ادراری داشته اندبه احتمال زیاد دارای فرزندی با اختلال شب ادراری هستند. دو قلو های یکسان که از یک تخمکی بیشتر از دو قلوهای دو تخمکی در این اختلال سهیم هستند. البته باید بدانید که شب ادراری به خواب عمیق کودک ربطی ندارد. در اکثر موارد، علت شب ادراری ناتوانی پاسخ گویی هضلانی در جلوگیری از ادرار است که اجازه می دهد در طول شب، ادرار زیادی ا نباشته شود. تنبیه کردن کودک دبستانی به خاطر شب ادراری، فقط موجب وخامت بیشتر اوضاع می شود.

چگونه باید این اختلال را درمان کرد ؟

شاید بتوان گفت بهترین و موثرترین را درمان اختلال شب ادراری ، استفاده از زنگ خطر ادرار است که اولین نشانه رطوبت، کودک را  بیدار کرده و کودک را شرطی می کند. این درمان بعد از 4 الی 6 ماه درمان ، میزان موفقیت بین 60 تا 70 درصد است. البته این احتمال وجود دارد که برای بعضی از کودکان برگردد. در این موارد کاف است فقط یک بار دیگر از این وسیله استفاده شود تا شب ادراری کودک برای همیشه برطرف گردد.هر چند بعضی از کودکان بدمن هیچ مداخله ای ، شب ادراری را پشت سر می گذارند، ولی ممکن است سالها این کار به طول بکشد.

کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی _ پیش فعالی

کودکان مبتلا به اختلال کم توجهی _ پیش فعالی : در حالی که همه بچه ها آرام پشت میز های خود نشسته اند و تکالیف خود را انجام می دهند، ممکن است فرزند شمادر صندلی خود بی وقفه وول می خورد، با وسایل خود سر و صدا ایجاد می کند. مدادهای خودش را بر زمین می اندازد و به این صورتکاری خلاف کلاس انجام می دهد. و از پنجره بیرون را نگاه می کند. ویا شاید هم با بند کفشش حسابی مشغول شده است.و یا با لجبازی بخواهد در کلاس بازی کند و در این شرایط کسی در کلاس زیربار این کار نمی رود. او معملا در خانه اتاق و میز تحریر نا مرتبی دارد و غالبا مداد، دفتر  و سایر وسایل مدرسه خود را گم می گند.

نشانه های کم توجهی _ پیش فعالی:

بین 3 تا 5 در صد کودکان دبستانی مبتلا به اختلال کم توجهی _ پیش فعالی هستند. و در این بین پسرها 10 برابر بیشتر از دختران به این اختلال مبتلا هستند. البته خیلی از دختران مبتلا به به این اختلال ممکن است به علت این که معمولان نشانه هایش فاحش و زنند نیستند نادیده گرفته شود. کودکان مبتلا به این اختلال نمی توانندبیش از چند دقیقهبا یک تکلیف بهسر برند.

علت های این اختلال:

وراثت نقش مهمی در ایجاد این اختلال نقش زیادی دارد. زیرا این اختلال در خانواده ها جریان دارد. کودکان مبتلا به این اختلال فعالیت مغزیشان کاهش می یابد. و کاهش جریان خون در سر و پیشانی نیز کم می شود. و جسم پنبه ای که اطلاعات را از یک نیم کره مغز به نیم کره دیگر انتقال می دهد، در این کودکانکوچکتر است. عوامل محیطی نیز در ایجاد این اختلال ارتباط دارد. مصرف سیگار و الکل والدین پیش از کودک هم می توان نقش زیادی داشته باشد.

 

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد