خانه / اخبار / مشاوره افسردگی طلاق

مشاوره افسردگی طلاق

مشاوره افسردگی طلاق

مشاوره افسردگی طلاق با چه هدفی انجام می شود؟ آیا مشاوره افسردگی بعد از طلاق موثر است؟ برای دریافت مشاوره افسردگی بعد از طلاق به کجا مراجعه کنیم؟ در این نوشته سعی داریم به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم.

جدایی و طلاق اتفاق تلخی است که طی چند سال گذشته به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.در صورتی که فرد از نظر خلق و خو سرد و بی احساس باشد طلاق در ظاهر تاثیر چندانی روی وی نخواهد داشت.

درمان افسردگی زنان بعد از طلاق

زمانی که شما از عزیزی جدا می شوید به مرور زمان جای خالی او تاثیر زیادی در روحیه و شادابی شما دارد به طوری که کم کم منزوی و گوشه گیر می شوید.در این زمان گریه کردن راحت ترین راه برای از بین بردن بغض درونی محسوب می شود ولی شخص نیاز به گذر زمان دارد تا زخم های وی بهبود یابد.

بهترین راه برای سپری کردن این زمان چیست؟

اتخاذ بهترین کار به نوع شخصیت فرد بستگی دارد.مثلا بعضی افراد خود را در کار و شغل خود غرق می کنند.بعضی در خانه می مانند و غصه می خورند.بعضی نیز در انجام امور مختلف زیاده روی و کم روی می کنند.

بهترین روش این است فقدان و نبود عشق و رابطه عاشقانه را با انجام امور یا فعالیتی که به آن عشق می ورزیم جبران کنیم.مثلا می توانید با برنامه تغذیه و ورزشی مناسب به جسم و بدن خود محبت کنید.حالا این کار را به چه صورت انجام دهیم:

ورزش یعنی خروج از افسردگی‌

یکی از اساتید دانشگاه معتبر دنیا معتقد است که یکی از روش های خروج از افسردگی ورزش کردن است.علاوه بر تاثیرات مثبت ورزش بر بدن،ورزش موجب تقویت حافظه و روحیه و احساس رضایت از زندگی می شود.کارشناسان معتقدند ورزش همانند یک داروی ضد افسردگی عمل می کند.

چنانچه اگر بتوانید در برنامه روزانه خود مدت زمان زیادی را صرف انجام فعالیت ورزشی کنید متوجه عملکرد بهتر مغز خود می شوید و همچنین موادی که مسئول حفظ شادابی و نشاط بدن شما هستند به مقدار زیاد وارد خون شما می شوند.

روابط دوستانه خود را گسترش دهید

سعی کنید به جای گوشه گیری روابط دوستانه خود را افزایش دهید.در روابط دوستانه صمیمی اصل مهمی که رعایت می شود محبت ورزیدن به دوست است.این نکته را بدانید کسانی که نمی توانند خودشان را دوست داشته باشند قادر نخواهند بود به دیگران محبت کنند پس از خودتان شروع کنید.سعی مراوده و رفت و آمد با افراد مختلف را تجربه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد