جمعه , دسامبر 14 2018
خانه / مشاوره ازدواج / ازدواج و اهمیت انتخاب درست

ازدواج و اهمیت انتخاب درست

ازدواج و اهمیت انتخاب درست

ازدواج و اهمیت انتخاب درست موضوعی است که از دیرباز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

دختران و پسران جوان عاقل حق دارند که آرزومند ازدواج باشند زیرا ازدواج ریشه در نیازهای اساسی و فطری انسان دارد و اگر سالم و موفقیت آمیز صورت گیرد به انسان بهره های فراوانی می بخشد.

مردان و زنان متاهل نسبت به افراد مجردعمری طولانی تر دارند.نتیجه یک پژوهش میزان مرگ در مردان مجرد 45تا 54 ساله را طی 10 سال 23 درصد و در مردان متاهل همان سن 11درصد گزارش کرده است.

برای دریافت مشاوره خانواده با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

احتمال مرگ بر اثر بیماری های قلبی و سایر بیماری ها در افراد مطلقه،بیوه،مجرد بیشتر از افراد متاهل است.مردان متاهل نسبت به مردان مجرد کمتر مستعد اعتیاد به الکل و در معرض رخدادهای ناگوار و بیماری هستند.افراد متاهل حتی دستگاه ایمنی سالم تری نیز دارند.

روان شناسان مثبت گرا که درباره شادکامی و به تعبیر رساتر،خوشبختی و کامروایی مطالعه و پژوهش کرده اند پیوند زناشویی و خانوادگی موفق و سالم را نیرومندترین منبع هیجان های مثبت،از جمله شادی های گذرا و شادکامی اصیل و پایدار می دانند.

برای دریافت مشاوره ازدواج وارد صفحه شوید.

ازدواج گاهی اوقات همانند یک غل و زنجیر محکوم شده و گاهی به عنوان عامل شادی همیشگی و پایدار ستایش می شود.هیچ یک از این توصیف ها مطلق نیستند اما بررسی های علمی و تجربی از دیدگاه دوم مبنی بر ازدواج عامل شادکامی پایدار بیشتر حمایت می کنند.

ازدواج برخلاف ثروت و پول زیاد داشتن که تاثیر اندک و کوتاه مدتی برخوشبختی افراد دارد با شادکامی انسان ها پیوندی با دوام و استوار دارد.ازدواج محافظ نیرومندی در مقابل مشکلات زندگی است.

ازدواج شکننده و آسیب رسان

تردیدی نیست که ازدواج خوب و سازنده بهره های فراوانی دارد که برخی از آن ها را به مدد پژوهش های علمی معاصر یادآور شدیم.به راستی اگر پایه ازدواج با عشق ،معنویت و همدلی گذاشته شود کانون گرم و مقدسی را شکل می دهد.

امروزه برخلاف گذشته پس از خواندن خطبه عقد و به ویژه پس از آن که دختر و پسر جوان زیر یک سقف قرار گرفتند لرزه های پرخاشگری ،نارضایتی،بدبینی و ناامنی،ارکان خانواده را تکان می دهد و زن و شوهر را تا مرحله جدایی پیش می برد.

کسانی که با هم ازدواج می کنند در کمتر از دو سال به سه گروه تقسیم می شوند: یا طلاق می گیرند یا در آشفتگی و نابسامانی به سر می برند یا با خرسندی و شادکامی به رشد و بالندگی خود ادامه می دهند.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد

همین حالا به فکر راه حل باشید

43 52 907 909

گروه مشاوره مالیم