خانه / مشاوره خانواده / کاهش اضطراب و استرس

کاهش اضطراب و استرس

کاهش اضطراب و استرس

کاهش اضطراب و استرس : راهکار کاهش اضطراب و استرس باید بر اساس اصول تکنیکی و روانشناسی باشد.

امروزه استرس و اضراب یک چالش روانی برای بسیاری از مردم می باشد که با این موضوع در گیر هستند.شما باید بتوانید ذهنتان را مدیریت کنید تا در گیر مشکلات روانی همچون اضطراب و استرس نشوید.

اگر ذهن شما به گونه ای باشد که افکار منفی و نگران کننده ای را پرورش دهد، اداره و مدیریت کردن ذهنتان دیگر کار ساده ای نمی باشد و تقریبا غیر ممکن می شود، در این حالت اضطراب و استرس و بیماری های روانی دیگری به سراغ شما خواهد آمد.

شما عزیزان اگر دچار استرس و اضطراب شدید هستید می توانید برای رفع آن با  مشاوره روانشناسی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

راهکار کاهش اضطراب و استرس

راهکار کاهش اضطراب و استرس، راه حل های مختلفی دارد و نکات مهم کاهش استرس که در این مقاله به بررسی بعضی از آن ها می پردازیم:

  1. تنظیم و کنترل رژیم غذایی

شما باید از رژیم غذایی مناسبی برخوردار باشید، به این گونه که خوردن کامل صبحانه الزامی است زیرا کاهش قند خون هم اضطراب و استرس را تشدید می کند. شما نباید گرسنه بمانید و از پرهیز غذایی سختی استفاده کنید. مصرف مواد غذایی دارای کلسیم، فسفر، مگنزیم می تواند کمک زیادی به رفع استرس داشته باشد.

  1. مصرف کافئین ممنوع

موادی که دارای کافئین هستند می توانند باعث ایجاد کم خوابی در فرد بشوند و کم خوابی هم یکی از عوامل اضطراب و استرس می باشد. پس تا حد امکان مصرف کافئین را قطع کنید.

  1. ویتامین B

دکتران تغذیه مصرف ویتامین B و مواد غذایی که شامل ویتامین B باشند را به افرادی که استرس و اضطراب دارند توصیه می کنند. ویتامین  B دشمن استرس و اضراب است.

  1. ورزش

انجام تمرینات ورزشی باعث آزاد شدن اندورفین می شود که اندورفین موجب آرامش و کاهش استرس در فرد می گردد.

  1. ماساژ

در هر مکانی که استرس سراغ شما آمد می توانید با روش ساده خودماساژ دادن، گردن و دست ها را ماساژ دهید و استرس را از خود دورکنید.

  1. مثبت فکر کردن

زمانی که ذهن شما به فکر های منفی هدایت شد نگذارید این افکار موجب اضطراب شما شود، با تغییر این افکار به افکار مثبت و فکر کردن به چیزهای خوب متوجه می شوید که حالتان کم کم خوب می شود. برای مثال برای دور کردن این افکار چشمان خود را بسته و یک مکان آرامش بخش مانند دریا را برای خود تجسم کنید، این کار شما را آرام تر خواهد کرد.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد