خانه / اخبار / کاردرمانی

کاردرمانی

کاردرمانی

کاردرمانی چگونه به کار درمانی علاقه مند شوید؟

وقتی که من در مورد مسیرهای حرفه ای فکر می کردم، من هیچ نظری روشن در سر من از آنچه که می خواستم انجام نداده بودم. من یک ایده کلی داشتم که می خواستم به مردم کمک کنم و به سمت حرفه ای در مراقبت های بهداشتی متکی بودم.

در طول سال تحصیلی سال اول کالج من انواع متخصصین مراقبت های بهداشتی را مشاهده کردم، و این زمانی است که من کار شغلی را کشف کردم. من تا به حال هرگز از حرفه قبل از آن شنیده ام! من واقعا به رویکرد جامع از OT کشیده شدم و همانطور که درمورد حرفه بیشتر آموختم، دوست داشتم که در سلامت روانی تأسیس شود.

خلاصه مسیر زندگی خود را شرح دهید

من هرگز در نظر نگرفتم که در اطفال کار کنم، اما خیلی سپاسگزارم که این جایی است که من به پایان رسیدم.

بازخوانی نمی کنم، مطمئن نیستم چرا به کودکان اطفال مقاوم بودم، زیرا سال های دبیرستانم را سالم نگه داشتم، کودکانی را که با مسائل حساس مشغول به کار بودند، سال های کالج من کار داوطلبانه را با کودکان انجام می دادند.

همه در مدرسه کار درمانی به من گفتند که رفتار آرام من مناسب برای کودکان بسیار مناسب خواهد بود. من حدس می زنم که من نمی توانم تمام علائم را در مقابل چهره من ببینم!

کاردرمانی کودکان

پس از تکمیل یک برنامه ترکیبی BS / MS در کاردرمانی، در یک سال مراقبت شدید با بزرگسالان کار کردم. من از این کار لذت بردم و مشتریان را دوست داشتم، اما برای من مناسب نبود. پس از آن، پرش به کودکان را انجام دادم. سپس پنج سال بعد برای یک شرکت که انواع خدمات کار درمانی اطفال را ارائه می دهد، کار می کرد.

در طول این مدت، خدمات مداخله ای مداوم مبتنی بر درمانگاه و مبتنی بر خانه را ارائه دادم. این یک تجربه یادگیری عالی برای من بود، زیرا من توانستم طعم های مختلفی از زمینه های تمرین در کودکان را بگیرم. در این زمان بود که من شروع به تحصیلات تخصصی در تغذیه درمانی کردم.

وقتی که کار شوهر من ما را به ساحل شرقی برد، من در یک مدرسه خصوصی برای دانش آموزانی که دارای معلولیت های یادگیری بودند یک و نیم سال کار کردم.

من در درجه اول با دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان کار کردم و در آن زمان خیلی زیاد آموختم، زیرا مدرسه تمرکز زیادی بر مهارت های عملکرد اجرایی و مهارت های اجتماعی داشت. من اعتراف میکنم، کمی نگران کار با نوجوانان بودم، اما بسیار سرگرم کننده بود!

کاردرمانی جسمی

مشاوره پس از آن یک سال (به دلیل کار شوهرم دوباره) به سراغ ساحل غربی رفتم و در آن زمان من در مداخله اولیه کار می کردم. باز هم، من واقعا از این فرصت لذت بردم، چون اجازه دادم به این منطقه تمرین عمیق فرو بریزم و به تغذیه درمانی ادامه دهم، که یک منطقه تخصصی است که من کاملا دوست دارم.

در ژانویه سال جاری، ما به سمت ساحل شرقی رفتیم (امیدوارم در این زمان باقی بمانم) و من در حال حاضر در حال درخواست و مصاحبه برای یک کار جدید هستم. من قطعا یک مسیر حرفه ای غیر سنتی (و من لزوما آن را توصیه نمی کنم!)، اما من بسیار سپاسگزارم که من فرصت برای کار و بررسی انواع تنظیمات کودکان داشته اند.

بخش مورد علاقه خود را از یک درمانگر شغلی چیست؟

دیدن رشد کودکان و خانواده هایی که با آنها کار می کنم. وقتی کودک متوجه می شود که چهره کودک می تواند کاری جدید انجام دهد یا شنوایی یک والدین با شادی، هنگامی که فرزندش این چیز جدید را انجام می دهد، روشن می شود. این بسیار ویژه است که بخشی از آن باشد و من را در معرض هر گونه چالشی قرار می دهد.

بزرگترین چالش چیست کاردرمانی؟

برای من، بزرگترین چالش این است که اجازه ندهید کار من عاطفی باشد. من یک فرد بسیار حساس هستم که یک کیفیت عالی برای داشتن یک کاردرمانی است اما همچنین می تواند یک چالش را در هنگام تعامل با خانواده هایی که به طور روزانه با شرایط عاطفی به چالش می کشد، ایجاد کند.

این به خصوص در مداخله زودهنگام است، زمانی که در هر روز خاص، شما ممکن است با یک خانواده برخورد کنید که فقط متوجه شده است که فرزندشان مبتلا به اوتیسم است، خانواده دیگری که با مفاهیم درازمدت داشتن یک کودک دارای معلولیت مواجه می شود، و مادر که دلسرد شده است، زیرا کودک او به اندازه او (و یا متخصص اطفال) آن را می خورد.

این یک قهرمان عاطفی برای والدین است زیرا آنها در قلمرو جدیدی از داشتن یک کودک با نیازهای ویژه حرکت می کنند.

من شخصا تحت تاثیر احساسات کسانی که در اطراف من هستند، بنابراین من واقعا باید یاد بگیرند که احساسات جداگانه ای را که در طول روز کاری من از بقیه روزهایم با آنها روبرو می شوند جدا کنم.

کاردرمانی در منزل

با تمام این گفته ها، در طول سال ها برای من بسیار ساده تر شده است، همانطور که والدین را در طول این دوران چالش برانگیز مشاهده کرده ام.

برای کسانی که کمتر از من حساسند، این احتمالا به اندازه یک چالش بزرگ نیست، و این کار درمانی ها ممکن است فقط به عنوان بزرگترین چالش خود، “آه، پرونده های پایان ناپذیر!” من ممکن است کمی عجیب و غریب در که من از نوشتن لذت ببرید و من بارها سازماندهی شده است، بنابراین من واقعا جنبه های کاغذکاری را بسیار مهم نیست.

شما در 5 سال آینده چه تغییری در منطقه تمرین دارید؟

اوه، من تا به حال بسیاری از افکار در مورد این، من حتی نمی دانم که از کجا شروع! برای مداخله زودهنگام، من می خواهم بدانم که بودجه همچنان به این روش ارسال می شود.

من معتقد هستم که در خدمات مداخله زودهنگام، و واقعا اعتقاد دارم که خدمات قبلی شروع می شود، بهتر است.

برای انجام تمرینات اطفال (و همه تمرینات کار درمانی واقعا!)، من می خواهم تحقیقات بیشتری را برای پشتیبانی از این که چرا انجام می دهیم، انجام می دهیم. تحقیق نه تنها برای بهترین عمل، بلکه برای بازپرداخت و ترویج حرفه ما نیز اهمیت دارد.

یک قطعه مشاوره برای دانش آموزان کاردرمانی:

برای بسیاری از مسیرهای کاردرمانی حرفه ای خود را می توانید باز کنید. در مورد تمام زمینه های ممکن تمرین کنید و ممکن است عشق را برای یک منطقه از کار درمانی که شما هرگز در مورد آن چیزی ندیده اید پیدا کنید!

اگر کسی علاقه مند به دنبال کردن کار در اطفال خود باشد، چگونه می توانید از آنها پیشگیری کنید؟

درمان شغلی در کودکان چنین گستره وسیعی از فعالیت را پوشش می دهد، به نظر می رسد که امکانات در کودکان فقط بی حد و حصر است.

من همیشه به دانشجویان کاردرمانی یا حتی کارشناسان حرفه ای توصیه می کنم که در مورد تغییر دادن وسایل به کودکان اطالعات فکر کنند، بهترین کاری که باید انجام شود این است که کاردرمانی اطفال را در عمل ببینیم.

بنابراین اگر در صورت امکان، من یک تجربه زمینه میدانی مبتنی بر مدرسه یا تمرین در یک مرکز درمانگاه برای دریافت مبانی کودک قبل از رفتن به پیچیدگی هایی که می توانند در یک مدرسه کار کنند، پیشرفت می کنند.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *