خانه / مشاوره جنسی / چگونه خود ارضایی را ترک کنم

چگونه خود ارضایی را ترک کنم

چگونه خود ارضایی را ترک کنم

چگونه خود ارضایی را ترک کنم : خود ارضائی یا اعتیاد خاموش.این نوع اعتیاد به سرعت در انسان ایجاد می شود و انسان را در خود غرق می کند و ترک آن نیاز به رعایت نکات مهمی دارد.

متاسفانه خود ارضائی بسیاری از زنان و مردان ما را در گیر خود کرده. این اعتیاد تاثیر نامطلوبی در انسان می گذارد اما به علت عدم آگاهی از ضرر ها و مشکلات خود ارضایی بسیاری از مردان و زنان به این کار دست می زنند.

چگونه خود ارضایی را ترک کنم

خود ارضایی مشکلات جنسی ،جسمی و حتی روحی روانی بسیاری در انسان به وجود می آورد.عوارضی مانند سرطان پستان و سرطان پروستات  که حتی ممکن است انسان را به پشیمانی بی حاصلی برساند.

عوارض خود ارضایی مانند:افسردگی شدید ، کم سو شدن نور چشم ،سیاهی دور چشم.زود انزالی، ریزش مو،سرطان پروستات ،سرطان پستان،ضعیف شدن قوای جنسی،ایجاد مشکلات روحی شدید و بدبینی و….موارد بسیار دیگری که باید با مشاور در این زمینه صحبت کنید.

اگر شما عادت خود ارضایی دارید و برای ترک آن به دنبال راهنمایی هستید می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید و نکات مربوطه برای ترک خود ارضایی و مشاوره عوارض خود ارضایی را دریافت کنید.

نکات مهم برای ترک خود ارضایی

1 – در ابتدا باید خودتان بخواهید و برای ترک ان اراده کنید

2 – سرزنش کردن خود را برا این عادت کنار بگذارید

3 – از تمام چیز هایی که ممکن است شما را نسبت این کار تحریک کند دوری کنید و اگر هر زمانی که احساس کردید دارید وسوسه می شوید آن مکان را مدتی ترک کنید و یا سعی کنید به مسائل دیگری فکر کنید و اگر فیلم ها و تصاویر مستعجل در دسترس دارید آن ها را دور بریزید.

انجام خود ارضایی بیشتر در تنهایی به سراغ انسان ی آید. سعی کنید ورزش کنید. ورزش کردن باعث از بین رفتن کسالت و انرژی بیشتری می شود و ذهنتان نسبت به این مسئله منطقی تر می شود و از نظر سلامت روحی و روانی به حد مطلوب می رسید.

تغذیه خود را مناسب کنید. در زمان های تنهایی سعی کنید خود را با کار های دیگر سر گرم کنید.خلوت زندگی خود را با انجام کارها و فعالیت های دیگر پر کنید.

برای دریافت نکات مشاوره ای کامل در این زمینه می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد