خانه / مشاور کودک / مشاور کودک در جیرفت

مشاور کودک در جیرفت

مشاور کودک در جیرفت

مشاور کودک در جیرفت :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره تربیت کودکان – مشاوره کودکان پرخاشگر – مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

کودک به انسان خرد سال بزرگ نشده می گویند که مظهر کوچکی ، پاکی و سادگی است . کودکان پاک ترین انسان هایی هستند که در کنار دیگر انسان ها زندگی می کنند به همین خاطر والدین باید مواظب پاکی و معصومیت کودکان خود باشند . کودکان دو مرحله تحول شناخت و درک از محیط پیرامون خود دارند . اولین مرحله تحول حسی حرکتی آنها است که در بین سنین 1 تا 5 سال اتفاق می افتد در واقع آنها در حال درک محیط اطرافشان هستند.

و مرحله دیگر تحول تفکر کوکان است کودکان از سنین 2 تا 7 سالگی همه چیز را از دیدگاه خود نگاه می کنند و تفکر آنها راجب اتفاقات و اشیا خیلی متفاوت با بزرگسالان است در واقع از هرچیزی برداشت خاص خود را دارند برای همین باید در برابر آنها مواظب حرکات و رفتار خود باشیم زیرا در این سن کودکان در حال آموزش ابتدایی ترین اصول زندگی هستند که پایه همه چیز است. تحول دیدگاه کود کان از 7 سالگی اتفاق می افتد که کمتر خیال پردازی می کنند و همه چیز را سعی می کنند آنگونه  که است ببینند که این مرحله جزء حساس ترین مراحل زندگی آنها است زیرا به همه چیز با دقت و با دیدگاه واقعی نگاه می کنند و هرچیزی را خیلی زود به خاطر خود می سپارند .

حساس ترین دوره تربیت کودکان

حساس ترین دوره ای که کودکان به یادگیری می پردازند و علاقه زیادی به تقلید از والدین خود دارند دوره قبل از مدرسه رفت کودکان است و این رفتار هایی که در این دوره در ذهن آنها می ماند پایه و اساس تربیت آنهاست و شخصیت آینده آنها را می سازد . کودکان در این سن تمامی رفتار والدین خود را ضبط می کنند و به خاطر می سپراند و برای آنها به عنوان یک ارزش به حساب می رود و والدین باید دقت کنند که رفتار ناشایستی انجام ندهند که بعد ها از دیدن بازتاب این رفتار در اعمال کودکشان ناراحت شوند و پشیمان گردند . تربیت کودکان زمانی تاثیر بیشتری دارد که عملی باشد یعنی دادن دستورات اخلاقی به کودکان و گفتن دستورات به آنها بدون اینکه خود به آن پایبند باشند و خود عکس رفتار را انجام دهند تاثیر ندارد .

چه زمانی برای کودک خود باید به مشاور مراجعه کنیم ؟

نگرش خانواده ها این است که هنگامی یک رفتار عصبی یا عجیب و پرخاشگرانه از کودک خود می بینند سعی می کنند با دعوا و مشاجره و تنبیه به زور کودک خود را مجبور به ترک آن کنند یا حتی معلمان به آنها می گویند که اشکال نداره این رفتار ها طبیعیه و در بزرگسالی درست می شود در حالی که این یک اندیشه بسیار غلط است بعضی وقت ها با صبوری یا حتی تنبیه این مشکل حل می شود که البته آثاری زیان بار به دنبال دارد اما در بیشتر اوقات این رفتارها نتیجه معکوس می دهد و با لجبازی کودکان این کار ها در مجموعه رفتار او بیشتر دیده می شود و سلامت روحی و روانی و گاها جسمی کودکتان به خطر می افتد .

حال این سوال پیش می آید چه زمان هایی باید سریع به مشاور مراجعه کنیم . اولین موردی که باید به آن بسیار توجه داشته باشیم خوراک کودکانمان است . اگه در غذا خوردن کودکانما مشکلی ببینیم مثلا بی میلی آنها نسبت به خوردن غذا و بی توجهی آنها نسبت به گرسنگیشان باید حتما به مشاور مراجعه کنیم زیرا با بزرگتر شدن کودکان سخت تر این مشکلات رفع می شود . دومین مورد این است که متوجه شویم کودکمان خود را می آزارد و به خود آسیب می رساند این مورد بسیار خطرناک است و حتما باید به مشاور مراجعه کنیم تا قبل اینکه اتفاق بزرگی بیفتاد.

 

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد