خانه / مشاور کودک / مشاور کودک در بم

مشاور کودک در بم

مشاور کودک در بم

مشاور کودک در بم :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره تربیت کودکان – مشاوره کودکان پرخاشگر – مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

مشورت کردن و گرفتن کمک از دیگران از نیاز های حیاتی هر انسان است و بهترین راه تصمیم گیری این است که ابتدا با فردی دانا تر از خود مشورت کند تا بتواند از بین گزینه های پیش رو بهترین را انتخاب کند. در تعریف لغوی نیز مشورت به معنای استخراج رأی صحیح است. مشورت یعنی استفاده از تجارب و قدرت تفکر دیگران است و به این دلیل توصیه می شود که قدر تفکر چند نفر به طور مشخصا از یک نفر بسیار بیشتر است .

مشاوره چیست

مشاوره ارتباط و مکالمه بین یک فرد آگاه و متخصص (مشاور) و فرد نیازمند کمک در زمینه های متفاوت (مراجع) است. مشاوره برای شناختن عواطف و احساسات افراد ، خارج کردن غم و غصه ، یافتن بهترین راهکار از متخصص ترین افراد ، استفاده از بهترین نکات علمی که مشاور برای ما بیان می کند و ما از آن آگاه نیستیم ، شناختن ویژگی های پنهان خود و نقاط ضعف و قدرت خود و مقابله با آن و همچنین میتوانیم استعداد و مهارت های درونی خود را بشناسیم و بهترین بهره را از آنها ببریم . در واقع می توان گفت مشاوره بهترین راه برای شناخت خود و صفات خود است .

اهمیت مشاوره در زندگی

مشاوره همان شکل تغیر یافته و تخصص یافته نصیحت و اندرز در گذشته است و همینطور که در گذشته گوش کردن به حرف ها و نصیحت های ریش سفیدان بر همه افراد واجب بود و باعث خوشبختی آنها می شد امروزه نیز مشورت کردن با افراد متخصص در این کار نیز باعث گشوده شدن مشکلات در زندگی و رفع نقص ها و نیاز ها است . مشاوره به منظوره بهبود بهتر نگرش و رفتار در زندگی است درواقع می توان با مشورت کردن زندگی را از حالت پیچیده و پر ابهامی که برای ما دارد خارج کنیم و به حالت ساده و بسیار مفرح در بیاوریم تا راحت تر بتوانیم با مسائل و مشکلاتی که در زندگی ایجاد می شود کنار بیایم .

حال مهم ترین بخش از مشاوره و مشورت گرفتن از افراد متخصص ، انجام وظیفه بسیار مهم و همینطور بسیار دشوار تربیت کودکان که مسئله بسیار حساسی نیز است و نیازمند دقت زیاد وکافی است که انجام این وظیفه خطیر نیازمند دانش و اطلاعات کافی است به همین خاطر توصیه می شود که در امر مشاوره حتما با افراد مطلع مشاوره کنیم .

نقش خانواده در تربیت کودکان

کودکان مهمترین و اصولی ترین و ابتدایی ترین اصول ها و رفتار ها را از خانواده و والدین خود یاد می گیرند و بعد در سنین بالا تر که وارد جامعه می شوند محیط و افراد بر تربیت آنها تأثیر می گذارد. در واقع اولین نهادی که بر تربیت کودکان موثر است خانواده است پس می توان نتیجه گرفت که پر رنگ ترین نقش در تربیت کودکان در اختیار خانواده و والدین است که این امر باعث می شود که والدین روی رفتار و حرکات خود در مقابل کودکان حساس شوند و سعی در انجام بهترین رفتار ها را داشته باشند. همینطور اولین جایی که کودکان به آن وابسته می شوند خانه است و بعد از آن اولین نفراتی که کوکان آنها را دوست دارند و با آنها صمیمی می شوند خانواده است پس طبیعی است که کودکان رفتار و گفتار خانواده خود را بیشتر از دیگر افراد قبول دارند و سعی در الگو برداری از آنها دارند.

حال که دیدیم نقش خانواده در تربیت کودکان چقدر پر رنگ است این سوال مطرح است که آیا همه والدین می دانند بهترین عملکرد و رفتار در مقابل کودکان چیست؟ یا چه روش هایی تأثیر گذار تر است و کودکان را تشویق به الگو برداری از آنها می کند؟ اینجاست که نیاز به مشورت با یک فرد کاملا مطلع و اگاه خود را نشان می دهد

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد