خانه / مشاوره خانواده / مشاور خانواده خوب در سعادت آباد

مشاور خانواده خوب در سعادت آباد

مشاور خانواده خوب در سعادت آباد

مشاور خانواده خوب در سعادت آباد :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره تربیت کودکان – مشاوره کودکان پرخاشگر – مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

نظریه های خانواده سیستم می گوید که روابط عاطفی در خانواده ها معمولا مثلثی است. هر زمان که هر دو نفر در سیستم خانواده با یکدیگر مشکلی داشته باشند، آنها یک عضو سوم را به عنوان راهی برای ایجاد ثبات در رابطه خود (مثل یک فرزند به عنوان سرپرست یا «مشکل مشخص شده») جهت هدایت تمرکز دور از والدین درگیری) مثلث در یک سیستم خانواده اغلب به گونه ای متصل می شود که خانواده ی خویشاوندی را حفظ می کند یا تمایل خانواده به مقاومت در برابر تغییرات و تلاش برای حفظ وظایف سازمان و عملکرد در طول زمان.

مشاور خانواده خوب در سعادت آباد رایگان

خانواده درمان مجموعه ای از رویکردهای درمانی است که اعتقاد به ارزیابی و مداخله در سطح خانواده را به اشتراک می گذارد. خانواده درمانی دارای سنت توانمندسازی است و توجه خود را بر پویایی خانواده و توانایی های خانواده متمرکز می کند. علیرغم تفاوت در جهت گیری های درمانگرها و مدل های درمان خانواده، تکنیک های خاص معمولا مورد استفاده قرار می گیرند. مداخلات درمان هسته ای خانواده می تواند به سه طبقه گسترده تقسیم شود:

مشاور خانواده خوب

اولین وظیفه ارزیابی “اینجا و حال” مشاهده تعاملات خانوادگی برای تعیین اتحاد، درگیری، مرزهای بین فردی، ارتباطات و معنا و سایر الگوهای ارتباطی است. “تصویب” شامل آموزش خانواده برای بازجویی از یک تعامل خانوادگی مشکوک و سپس ارائه یک قانون جدید از تعامل و ارتباطات است. “اصلاح کردن” (رفتار برچسب گذاری در شرایط مثبت) و “تجویز علامت” (تکنیک پارادوکسیک که خانواده را مجبور می کند یا الگوی رفتاری را کنار بگذارد یا اعتراف کند که تحت کنترل داوطلبانه خود است) روش های اضافی “اینجا و حال” است.

مشاوره خانواده

مداخلات ترانسپوگرافی، مانند بازگشت به خانواده مبدأ و دعوت از خانواده گسترده به جلسات، تاکید بر تکامل هر دو مشکل و راه حل در میان نسل های مختلف است. ژنوگرافی، نمودار تصویری سه یا چند نسلی از خانواده، یکی از ابزارهای موثرتر نسلهای نسل بعد است که توسط تمرینکنندگان کودک و خانواده تصویب شده است. ژنراتور به صورت گرافیکی نشان می دهد و الگوهای چند گانه ای را که ممکن است در زندگی یک مشتری ایجاد شود، نشان می دهد. ژنومی می تواند به شناسایی عوامل ریشه ای رفتار، وفاداری و مسائل شرم در خانواده کمک کند.

این یک راه موثر برای تشریح داستان خانواده است و اعضای گمشده را در اتاق قرار می دهد. یک نقشه خانوادگی تنوع ژنوگرافی است که اعضای خانواده را در ارتباط با یک مشکل خاص سازماندهی می کند. مداخلات اکوسیستیکی مشترک شامل گسترش تمرکز به محیط اجتماعی بزرگتر از طریق همکاری با اعضای دیگر سیستم های مهم (مانند گروه همسالان، معلمان) و تشویق اکتشاف مسائل فرهنگی در جلسات است.

مزایای مشاور خانواده

بسیاری از درمانگران خانواده به شدت از این که خانواده درمانی باید شامل هر یک از اعضای خانواده، به ویژه کودکان باشد، قویا حمایت می کند. با این حال اغلب موارد این است که پزشکان خانواده در عمل به اندازه کافی متوجه فرزندان نمی شوند، همانطور که در نظریه عمل می کنند. خانواده متخصصان ممکن است به طور غریزی فرایندهای درونی روان کودکان را نادیده بگیرند و یا بیش از اندازه آنها را در تلاش برای آسیب رساندن به فرزندان نادیده بگیرند.

علاوه بر این، جوانترین اعضای خانواده ممکن است از روند درمان خانواده محروم شوند؛ زیرا متخصصان خانواده ممکن است از آموزش و یا اعتماد به نفس در توانایی خود در جذب جوانان به شیوه ای مناسب برای توسعه استفاده نکنند. مزایای بسیاری برای شامل کودکان در خانواده درمانی وجود دارد. مهمتر از همه، ورود همه اعضای خانواده به پزشکان اجازه می دهد که نحوه برخورد هر یک از اعضای خانواده به مشکلات و رشد خانواده را مشاهده کنند.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد