خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان :خانواده را مراکز اخلاقی جامعه دانسته اند.نوع تربیت و برخورد،روابط و پیوند افراد موجد وحدت و منش اجتماعی است.همچنین خانواده را مرکزی سرنوشت ساز در جنبه انحراف و عصیان ذکر کرده اند از آن جهت که کودک پستی ها  و دنائت ها را در آنجا تجربه کرده و آموخته است.

اگر او فاسد است یکی بدان خاطر است که محیط خانواده روحیات و اعمال او را بنا نهاده و والدین منش اجتماعی او را آنگونه ساخته اند.اصولا همه کودکان همه یافته های خود را از خانواده دارند و بعدها زمنیه های اولیه را در اجتماعات دیگر رشد و تقویت می کنند.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره های لازم با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

مشاوره کودک و نوجوان

 

شما عزیزان می توانید برای مشاوره تربیت کودک با

مشاوران مالیم گروه تماس بگیرید

مشاوره تربیت کودک و نوجوان 

کودک مدل رفتار خود را از نمونه افرادی انتخاب خواهد کرد که در محیط زندگی او در دور و بر او بسر میبرند و او در این انتخاب فقط تحت تأثیر تقلید خویس است.عقل و خرد او بمیزان کافی رشد نکرده اند تا او بتواند آنها را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد و بهترین را برگزیند.

در ضمن باید گفت تعلیمات و آگاهی های او هم بدرجه ای نیست که بتواند به گزینش ملاک و معیاری اقدام نماید. کودکی با چنین وضع عقلانی و با چنین درجه از آگاهی در برابر نقش های متعدد اخلاقی،فرهنگی،اقصادی،اقتصادی،مهر و عاطفه و رفتار و کردار والدین قرار میگیرد و می خواهد شیوه زندگی خود ر از آنان بیاموزد و بر اساس نیک و بد رفتارشان گام بردارد و به پیش رود.

 

طبیعی است که همه آنچه را که کودک می بیند برای او درس و مدل است و والدین از نخستین مدل های مورد تقلید کودک می شوند.صفات اجتماعی کودک از آنجا کسب می شود و از طریق ملاحظه همبستگی ها،انس ها،درگیری های والدین در می یابد که چگونه باشد و این سعادتی است و یا در مواردی مرضی است که دامنگیر همه کودکان از خانواده های فقیر و ثروتمند خواهد شد.      کانون خانواده از این دید کانون بسیار مجهزی است.

یادگیری ها در آن دور از هر گونه پیچیدگی و به گونه ای بسیار ساده و طبیعی هستند و کودک نمی تواند از تأثیر پذیری های خانواده دور و بر کنار بماند.

برای دریافت مشاوره های کامل تر در زمینه تربیت کودک با  مشاوره خانواده تلفنی  مالیم گروه تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد