خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در کوثر

مشاوره کودک در کوثر

مشاوره کودک در کوثر

مشاوره کودک در کوثر :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره تربیت کودکان – مشاوره کودکان پرخاشگر – مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

روانپزشکی ترین تأثیرگذارترین روان پزشكی كه به عنوان انسان گرایی شناخته می شود عبارتند از “مشتری محور” (كارل راجرز)، “ژستالت” (فریتز و لورا پرل) و رویکردهای “وجودی” (به عنوان مثال، روال می و ایروین یالوم) همه نظریه پردازان انسانی در تعهد خود به دیدگاه “پدیده شناختی” یا “اعتقاد به ظرفیت منحصر به فرد انسانی برای آگاهی مطلوب و اعتقاد به این که این توانایی است که می تواند منجر به خودکامگی و آزادی” شود، متحد است.

بنابراین، ادراکات فرد در مورد خودش و جهان (به جای اندیشه های ناخودآگاه) به عنوان یک مرکز درمانی درمانی شناخته می شود. رویکردهای انسانی یک اعتقاد یکپارچه ای دارند که اهداف اصلی فرد عبارتند از حفظ یکپارچگی فرد و دستیابی به رشد شخصی یا «خودآموزی». علاوه بر این، آنها توانایی های خود سرمفتی هر فرد را تشخیص می دهند و سعی می کنند به کل شخص افتخار کنید، از جمله ذهن، بدن و روح.

مشاوره کودک در کوثر تلفنی

نظریه پردازان محور معتقدند که مردم قابل اعتماد هستند و بالقوه بالقوه برای خودآگاهی و رشد خود به خودی، با توجه به یک محیط پرورش که توسط همدلی، پذیرش، و حقیقت مشخص می شود. نظریه پردازان گشتالت موضع زیست محیطی خاصی را در نظر می گیرند که معتقد است روان شناختی هیچ راهی معنی دار برای در نظر گرفتن یک فرد به غیر از روابط بین فردی وجود ندارد، همانطور که هیچ راهی معنی دار برای درک محیط زیست به جز از دیدگاه فردی وجود ندارد.

اگزیستانسیالیسم یک فلسفه زندگی است، نه رویکرد درمان جامع، که بر اراده آزاد، مسئولیت انتخاب و جستجوی معنا و هدف از طریق رنج، عشق و کار تمرکز دارد. نگرانی های نهایی که ارتباط خاصی برای درمان دارند شامل مرگ، آزادی، انزوا و بی معنی بودن است. مردم به طور مداوم تغییر می کنند و بیشتر خود را “واقعی” می کنند.

روش های درمانی

نظریه های انسان گرایانه بسیاری از رویکردهای درمانی را در بر می گیرد که برای پاسخگویی به نیازهای متفاوت کودکان و نوجوانان توسعه داده شده و سازگار است. به عنوان مثال، ساختن بر اساس رویکرد مشتریانه کارل راجرز، ویرجینیا یک مدل بازی درمانی غیرمستقیم بر پایه اعتقاد وی مبنی بر این که کودکان توانایی خود را درمان می کنند، با توجه به شرایط درمان مطلوب، توسعه یافته است.

متخصصان بازی در محدوده کودکانه به طور قاطع دیدگاه خود را بر روی توانایی های مثبت کودکان تأکید می کنند. کودکان به عنوان افراد جامع، پدیده شناختی، رو به رو حرکت می کنند. آنها برای آنها که در لحظه هستند، ارزشمند و قابل قبول هستند. یک تمرین کننده بازی در محدوده کودک، تنظیم ناهنجاری را به عنوان ناشی از ناسازگاری بین آنچه که کودک در واقع تجربه کرده است و مفهوم کودک خود را مشاهده می کند.

مشاوره کودک و خانواده

درمانگر محيط اطفال انتظار ندارد، نيازي نباشد و يا سعي در تشخيص گفتار از کودک در مورد هرگونه اطلاعات پس زمينه، مشکلات يا نگرانيها داشته باشد؛ بلکه ارتباط کودک از طریق بازی به اندازه کافی و کامل به نظر می رسد. شغل درمانگر این است که شرایط اولیه درمانی همدلی، پذیرش، گرما و توجه مثبت را فراهم کند و درک احساسات غالبا غلط کودک و بازی. کودک، به جای مشکل، نقطه تمرکز است. فرضیه اصلی این است که کودک با تجربه بالقوه رشد در حضور یک بالقوه حمایت کننده حمایت کند تا کودک بتواند از طریق بازی، نقاط قوت خود را از طریق بازی کشف کند. این که آیا در یک محیط شخصی یا گروهی بازی، روابط درمانی ابزار تغییر است.

درمان های مخصوص

درمان جاستال با موضع گیری نسبتا فعالانه ای روبرو می شود و از فعالیت هایی جهت افزایش خودآگاهی بهره می برد. تکنیک های درمان جاستال با تمرکز تمرین، اعمال، بیان خلاق، آزمایش های ذهنی، فانتزی هدایت، تصویر و آگاهی بدن است.

این تکنیک ها توسط مدارس مختلف درمانی به تصویب رسید و به ویژه برای کار با کودکان و نوجوانان قابل استفاده است. همه روانپزشکان انسانی به سمت یک رویکرد معتبر از معیارها در روابط درمان کار می کنند.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد