خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در مرند

مشاوره کودک در مرند

مشاوره کودک در مرند

مشاوره کودک در مرند : زمانی که کودکتان با شما بد رفتاری و پرخاشگری می کند چه کاری باید انجام دهید؟ اکثر والدین این رفتار را کودک خود را به نحوی نادیده می گیرند در صورتی که این کار اصلا کار درستی نمی باشد. کودکان در هر زمان به راهنمایی های والدین خود محتاج می باشند. زمانی که شما با عصبانیت و خشم خود آن ها را راهنمایی نمایید، کودکان راهنمایی های شما را قبول نخواهند کرد. از لحاظ روانشناسی شما هیچ فردی را جز خودتان نمی توانید کنترل کنید و یا تغییر دهید.

زمانی که شما بتوانید رفتار خود را تغییر دهید به طبع رفتار فرزند شما نیز تغییر خواهد کرد و با این کار می توانید در تربیت فرزندان خود عملکرد بهتری داشته و موفقیت آمیز عمل کنید. این جمله به آن معنا نیست که شما چیز هایی را تحمل کنید که قبلا در زمان مواجه شدن با ان بسیار عصبانی می شدید و یا واکنش خیلی شدیدی را نشان می دادید اما می توانید به دلیل این عصبانیتتان کودک خود را تنبیه نکنید و یا حتی با استفاده از رفتار های درست کودکتان را متوجه رفتار اشتباه و خطا هایش بکنید.

مشاوره کودک در مرند

مشاوره کودک در مرند رایگان

تجربه ی روانشناسی به وضوح نشان می دهد که هیچ یک از اتفاقای خوب و مثبت اتفاق نمی افتد مگر این که شما بتوانید در کنترل خشم و احساسات خود به خوبی عمل کنید. پس توجه بهاین موضوع اساسی را داشته باشید که کلید موفقیت در تربیت فرزند فقط و فقط خود کنترلی عاطفی می باشد.

تاثیر محیط آرام بر تربیت فرزند

مطالعات و تحقیقات روانشناسی نشان می دهد که هنگامی که والدین بتوانند محیطی آرام برای فرزندان خود فراهم کنند، کودک در خانه احساس امنیت کرده و احساسات دیگر خود را نیز تجربه می نماید. با این کار کودکان شما به راحتی آموزش می بینند که احساساتشان را به راحتی برای والدین خود بیان کنند و این موضوع را به خوبی درک می کنند که احساست فقط بخشی از انسان می باشد و لازم نیست که از بیان کردن آن ها در مقابل والدین خود بترسند و یا با آن ها مقابله کنند و به راحتی می توانند کنترل احساسات خود را به دست بگیرند.

در واقع هر کودکیکه در خانه احساس نا امنی کند و هیچ گونه از احساسات و یا تجربیات خود را پیش والدین بیان نکند و به جای آن در جمع دوستان خود بیان کند ممکن است برای کودک و خانواده اش این مسئله گران تمام شود و باعث ریخته شدن آبروی آن خانواده در مقابل نزدیکان شود. پس توجه بهاین مسئله برای والدین بسیار مهم و حساس می باشد.

تاثیر مشغله ی کاری بر تربیت فرزندان

اگر مسئله ای ذهن والدین را درگیر کند به طور ناخودآگاه بر رفتار و احساسات کودک نیز تاثیر می گذارد. اگر توجه داشته باشید زمانی که مشغله ی فکری و کارهایتان زیاد شده باشد، در این مواقع فرزندان هم نسبت به شما تغییر می کنند. دلیل این تغییر نیز همان موضوعی می باشد که ذهن شما را به خود درگیر کرده است زیرا به خاطر آن موضوع وقت کم تری را به کودک خود اختصاص می دهید.

مشاور کودک

سعی کنید در طول یک روز یک زمان مشخص را فقط و فقط به فرزند خود اختصاص دهید و تمام مشغله هی فکری و درگیری  های ذهنی خود را در آن زمان فراموش کنید. همچنین سعی کنید که بیشتر با کودک خود وقت بگذرانید. اگر کودک شما این احساس را داشته باشد که والدینش حتی در بدترین زمان ها و شرایط به فکر او هستند و به محبت کردن به او می پردازند، اعتماد به نفسش چند برابر شده و او هم در مقابل سعی می کند والدین خود را در شرایط سخت درک نماید.

 

 

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد