خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در دیلم

مشاوره کودک در دیلم

مشاوره کودک در دیلم

مشاوره کودک در دیلم :

بهترین مشاور کودک – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره تلفنی تربیت کودک – مشاوره تربیت کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

در علم روانشناسی، روانشناسی کودک خود شاخه جدایی از علم روانشناسی و کاملا تخصصی است که وظیفهحل مشکلات روانی کودک و تحصیلی و خانوادگی را به عهده دارد. متخصصین این رشته در کار درمانی خود وظیفه آموزش های تخصصی به والدین را نیز عهده دار هشتند. در مشاوره کودک بخشی از درمان با گفتگوی خاص و انفرادی با کودک انجام می شود. البته در بسیاری موارد و بنابر تشخیص متخصص مشاور کودک، لازم است گاهی جلسات مشاوره خانوادگی هم انجام شود.

البته هدف از مشاوره انجام کار گرمانگری،حل مشکلات کودک و مقداری مداخله برای آرامش بیشتر کودک است.

کودک و نوجوان را جدی بگیرد

باید یاد آوری کنم که لازم است حتما کودکان و نوجوانان را جدی بگیریم. چون این مرحله از زندگی فرزندانمان بسیار مهم بوده و نباید با اضطراب و دغدغه این عزیزانمان همراه باشد.

کودکان به اقتضای شرایط سنی خود خواسته و یا نا خواسته گاهی دچار بحران هایی می شوند که قادر نیستیم بدون کمک یک روانشناس  یا مشاور کودک را به سلامت از این بحران خارج کنیم. این مشکلات و بحران ها می نواند شامل: انزواطلبی، اختلالات رشد، اضطراب،پرخاشگری، اختلالات یادگیری و تحصیلی و بسیاری از مسائل و مشکلات دیگر باشد. برای حل این مشکلات معمولا مشاوران و متخصصان راهکارهای متفاوتی دارن که می توان به جند نمونه از آن اشاره کرد.

  • بازی درمانی
  • روانکاوی
  • دارو درمانی
  • آموزش والدین

مشاوره تخصصی کودک   

در بیشتر مواقع کودک با بحث و مشاجره پدر و مادر و یا طلاق و جدایی والدین روبرو هستند. و یا گروهی از کودکان که تجربه از دسا دادن یکی از عزیزان را دارندو یا آنهایی که مورد سوء استفاده های جنسی قرار می گیرند از جمله کودکانی هستند که بیشتر از همسالان خود نیاز به حمایت های روانشناسان و متخصصان کودک دارند.

خصوصیات روانشناس کودک خوب

یک روانشناس کودک خوب باید قادر به شناخت ظدفیت های درمانگری خود باشد. او باید قادر باشد در ابتدا اعتماد کودک را به خود جلب کند و مشکلات کودک را از قبیل اختلالات یاد گیری، مشکلات روانی، اوتیسم، بیش فعالی و . . . خوب بشناسد.

یک روانشناس کودک باید بداند که او از کودک است که اعتبار می گیرد، پس باید به خاطر داشته باشد که مسائل کودم از اهمیت بالایی برخوردار است. روانشناس کودک خوب آگاه است که در دوران مودکی شخصیت کودک شکل می گیرد. و روانشناس وظیفه دارد مراقبت نیاز های روحی و روانی کودک باشد.

چگونه یک روانشناس کودک خوب انتخاب کنیم

برای انتخاب یک روانشناس کودک خوب باید به یک سری نکات توجه شود.

  • یک روانشناس کودک خوب باید علاقمند به مراقبت از کودک باشد. او باید از بودن کنار کودک لذت ببرد.
  • یک روانشناس کودک خوب باید رازدار و مورد اعتماد باشد. طوری که کودک و خانواده کودک بتوانند به او اعتماد کنند و همه مسائل خود را راحت و بدون کم و کاست با او درمیان بگذارند.
  • یک روانشناس کودک خوب باید متخصص باشد. یعنی داراتی مهارتهای لازم برای رویارویی با مسائل و مشکلات کودک را داشته و برای آنه راهکار های مناسب داشته باشد.
  • یک روانشناس کودک خوب باید داراب ارتباط قوی باشد. او باید قادر باشد با تمام افرادی که در حمایت از کودک موثر هستند را شناسایی کرده و ارتباط خوب و موثری با آنها برقرار کند.
  • یک روانشناس کودک خوب باید در کنار همه توانمندیهای خود شنونده خوب بودن، صبرو تحمل را نیز چاشنی کار خود قرار دهد.

رفتار با کودکان بی سرپرست: این کودک کودکانی بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند. پس در برخورد با آنها باید دقت شود تا آنها متوجه دلسوزی و ترحم شما نشوند. باید طوری با این کودکان رفتار کرد که متوجه خلاء نشوند.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد