خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در بروجن

مشاوره کودک در بروجن

مشاوره کودک در بروجن

مشاوره کودک در بروجن :

بهترین مشاور کودک – مشاوره کودک و نوجوان – مشاوره تلفنی تربیت کودک – مشاوره تربیت کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

از موضوعاتی که کمتر به آن توجه شده،  موضوع کابوس های کودکان است. کابوس ها ی شبانه از موضوعاتی است که برای کودکان و والدین مشکلاتی را ایجاد می کنند. کابوس ها باعث می شود که کودک در خواب ناگهان جیغ بزند و یا از ترس به آغوش پدر و مادر پناه ببرد. و البته والدین هم سعی می کنند با هر روش ممکن کودک را آرام کنند. اما این روش های سنتی راه مناسبی برای کنار آمدن کودک با این کابوس های وحشتناک شبانه نیست. و نمی تواند مانعی بر ترس و اضطراب کودک  باشد.بنا براین مشاوره با یک مشاور بهترین راه حل برای کودکان است.

علت کابوس های شبانه کودکان چیست ؟

اول باید بدانیم کابوس چیست ؟ کابوس خواب های ترسناکی هستند که باعث می شود کودک از خواب بیدار شود  و به آغوش والدین پناه ببرد. کابوس ها باعت ترس، ناراحتی و افسردگی کودکان می شود.

انسان ها در هر سن و موقعیتی که باشند از کابوس می ترسند. بنابراین باید به فرزندانتان آموزش دهید که آنها بدون کابوس بخوابند. بچه از موجودات خیالی  می ترسند. همان موجوداتی که در قصه ها هستند و بچه ها در باره آنها می شنوند. پس والدین در گام اول پدر و مادر با در آغوش گرفتن  مودکان به آنها آرامش بدهند.

چیزهایی که کودکان از آن می ترسند

کودکان در بیشتر مواقع در کابوس هایشان در باره اسباب بازی های خاص مثل عروسک، ماشین های بزرک با راننده هیولا و مانند این حرف می زنند که شب ها به سراغ آنها می آید. گاهی هم می گویند می خواهد آنه را با خود ببرد. این موضوع که باعث ترس های نیمه شب کودکان می شود اکثر والدین را دچار ترس و اضطراب می کند. آنه می گوین نیمه شب ها وقتی خواب هستند با صدایفریاد فرزندانشان از خواب بیدار می شوند.

وقتی چنین وضعیتی پیش می آید معمولا پدر و مادر تلاش می کنند به فرزندان خود بقبولانند که این ها واقعیت ندارد و خوابی بیش نیست. اما وقتی کودک می خوابد اینخواب ها و کابوس ها دوباره تکرار می شود. در این صورت است که والدین نگران می شوند که مبادا این موضوع باعث مشکلات روحی و روانی شود.

ترس از تاریکی

ترس ها و کابوس های کودکان با هم متفاوت است. معمولا کودکان شش تا ده سال بیشتر از بقیه کابوس می بینند و باعث رنج کودک و والدین می شود. کودکان این سن بخاطر ترس از تاریکی بیشتر درباره هیولایی که در اتاق و یا زیر تخت شان است صحبت می کنند و این در حالی است که بچه های بزرگتر بیشتر تصور می کنند ممکن است ربایندگان از تاریکی استفاده کرده آنها را بدزدند. آمار نشان می دهد 70 درصدر کودکان از موجوداتی می ترسند که در تلویزیون فیلم آن را می بینند.

در واقع این فیلم های ترسناک باعث کابوس های شبانه کودکان و نوجوانان می شود. می دانی که کابوس ها در طول زمان خواب اتفاق می افتد و در بسیاری موارد دیگر کودک و یا نوجوان از خواب بیدار نمی شود. البته باید متذکر شوم که خوابها و رویاها خود مقدار ولو اندک کودکان را تحریک می کنند.

در این مواقع بهتر استچیزهایی مه باعت استرس و یا ترس مودک می شود را از تیر رس دید کودک خارج کنیدتا از این طریق کابوس های فرزند خود را کمتر کنید.

به فرزندان خود کمک کنید تا زمان خوابشان منظم شود

بیشتر کودکانی که دچار کابوسمی شوند همانهایی هستند که شب ها تا دیر وقت بیدارند.بچه در شبانه روز به 10 تا 11 سلعت خواب نیاز دارند و روشنایی هنگام خواب مانع از تولید هورمونی می شود که موجب القا خواب می شود. پس نیم ساعت فبل خواب چراغ ها را خاموش کنید.

 

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد