خانه / مشاور کودک / مشاوره کودک در ارومیه

مشاوره کودک در ارومیه

مشاوره کودک در ارومیه

مشاوره کودک در ارومیه :

مشاوره کودکان دبستانی – مشاوره تربیت کودکان – مشاوره کودکان پرخاشگر – مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

این مقاله پژوهشی، بحثی در مورد مسائل برجسته مربوط به ارائه درمان های درمانی مؤثر در کودکان، نوجوانان و خانواده ها را فراهم می کند. تمرکز اولیه یک مرور کلی از چالش های درمان کودکان و نوجوانان را فراهم می کند. اهمیت در نظر گرفتن متغیرهای خانوادگی و متنی در فرآیند تصمیم گیری در سراسر آن برجسته می شود.

مشاوره کودک در ارومیه تلفنی

تمرکز باقیمانده این مقاله پژوهشی بر روی دیدگاه های مختلف نظری و روش های درمان است که تمرین درمانی کودکان و خانواده را هدایت می کند. شباهت ها و تفاوت های بین رویکردهای فردی و خانوادگی متناسب با موضوع، و سپس بحث در مورد وضعیت کودک، نوجوانان و تحقیقات روان درمانی خانواده است. بررسی محدودیت های موجود در سیستم سلامت روان ما، به راحتی توصیه هایی را برای آینده طراحی می کند که برای رسیدن به اهداف حیاتی برای برطرف کردن شکاف بین تحقیقات و عمل، ایجاد می شود.

چالش های درمان کودکان و نوجوانان

توانایی ارائه خدمات روانشناختی موثر برای کودکان مبتلا به اختلالات عاطفی، رفتاری و شناختی، نگرانی رو به رشد در ایالات متحده است. طیف وسیعی از مشکالت که کودکان آشکار می کند چالش های خاصی را بوجود می آورد.

تمرکز مناسب برای تشخیص، ارزیابی و درمان چیست؟ نیاز به مداخلات بخشی از گستره وسیعی از اختلالات دوران کودکی است. اینها معمولا به لحاظ انحرافات شامل خرابی در عملکرد تطبیقی ​​یا منعکس کننده بیانات “در حال توسعه و / یا موقعیتی نامناسب یا غلط و غلط رفتار” مفهوم می شوند. بیش از 200 اختلال در کودکان و نوجوانان وجود دارد.

اکثر مشکلات بالینی که مبنای ارجاع دادن کودکان و نوجوانان به مراکز درمان سرپایی و بستری هستند، با اصطلاحات “اختلالات خارجی” (یعنی رفتارهای مخالف، پرخاشگری، پرخاشگر و اختلال)، “اختلالات درونی” (یعنی مشکلات مربوط به تجربه درونی از جمله اضطراب، عقب ماندگی و افسردگی) و “اختلالات رشدی” (یعنی عقب ماندگی ذهنی، مشکلات یادگیری و اختلالات طیفی اوتیست.

نگرانی های رشد

توسعه یک کودک محصول تعاملات پویا مداوم بین فرآیندهای متضاد ذاتی کودک و تجربه ارائه شده توسط روابط چندگانه و زمینه های اجتماعی آن است. بنابراین، برای تصمیم گیری های تشخیصی و درمان، متخصصان باید ویژگی های منحصر به فرد، خواسته ها و صفات کودک و همچنین متغیرهای فرهنگی و متنی مرتبط با آن که از کودک گرفته شده و اطراف آن را احاطه کرده اند، توجه داشته باشند.

یکی از چالش های این فرایند تصمیم گیری، ایجاد مرز بین فعالیت های غیر طبیعی و عادی است که در بهترین حالت تصمیمات دشوار و تا حدودی خودسرانه هستند. اگر چه خروج افراطی و فراگیر از عملکرد هنجاری ممکن است به وضوح قابل شناسایی باشد برای توجه درمانی، بسیاری از علائم به ظاهر مشکل ساز (مانند ترس، بیش فعالی و از دست دادن خلق) در ارتباط با اختلالات خارجی و درونی دوران کودکی، یک بخش نسبتا رایج از توسعه هنجاری.

مشاوره کودک و خانواده

درمانگرها بر اساس دانش خود در مورد هنجارهای پیشرفت در رابطه با عملکرد فرزند نسبت به همسالان و زمینه ابتلا به پیشرفت فرزند خود و همچنین در زمینه سیستم خانواده چندگانه کودک که آن را در سراسر چرخه حیات. در طی دوره طبیعی دوره زندگی خانوادگی، هنجارهای خاصی (به عنوان مثال تولد کودک، انتقال به مدرسه) و بعضی از هنجارهای کمتر (مثل طلاق، مرگ زودرس) دوره های گذار دوره ای است که ثبات نسبی سیستم خانواده را به چالش می کشد.

خانواده ها در مواجهه با این چالش ها میزان سازگاری را نشان می دهند. چگونه یک فرد یا خانواده به طور کلی به این انتقال ها پاسخ می دهد که بر سازگاری فوری و درازمدت تمام اعضا و روابط آنها تأثیر می گذارد. تعادل بین حوادث استرس زا که آسیب پذیری و فرآیندهای محافظتی را افزایش می دهد که انعطاف پذیری را افزایش می دهد، در نهایت روند توسعه ی جوانان و خطر مشکلات سازگاری را شکل می دهد.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد