خانه / مشاور کودک / مشاوره کودکان پرخاشگر

مشاوره کودکان پرخاشگر

مشاوره کودکان پرخاشگر

مشاوره کودکان پرخاشگر :امروزه بسیاری از خانواده ها درگیره شناخت شخصیت کودک خود هستند.بسیاری از والدین از پرخاشگری فرزند خود ناراحت هستند و همیشه دنبال فهمیدن علت اصلی آن هستند تا راه حل ها و شیوه های تربیتی مناسبی را برای اصلاح رفتاری کودک خود به کار گیرند.

در ابتدا باید بدانیم که منظور از پرخاشگری چیست ؟ علت اصلی پرخاشگری کودکان چیست ؟ چگونه می توان رفتار های پرخاشگرانه کورکان را تغییر داد؟

برای دریافت مشاوره بد اخلاقی کودک کلیک کنید

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره کودکان پرخاشگر با مشاوره کودک تلفنی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 

گروه مشاوره مالیم در این مقاله سعی کرده توضیحاتی در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهد و شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات و رفتار های کودک خود با مشاوره کودک تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

پرخاشگری کودک

پرخاشگری به نوعی رفتار می گویند که از عصبانیت و خشم شکل میگیرد که این نوع عصبانیت به دو گروه تقسیم می شود:

پرخاشگری خصمانه و پرخاشگری وسیله ای  که در نوشته زیر به تعریف هرکدام اشاره شده است

پرخاشگری خصمانه به نوعی رفتار که باعث می شود با عصبانیت و خشم به اذیت و ازار دیگران ختم شود می گویند و می توان هدف این نوع پرخاشگری را آزار رساندن دانست.

پرخاشگری وسیله ای به نوعی از رفتار است که کودک به وسیله ان می خواهد به هدفی که در ذهن خود ساخته برسد و در این نوع از پرخاشگری صدمه زدن زیاد دیده نمی شود اما اذیت و آزار حس می شود.برای مثال کودکی برای این که پیش هم سن و سالان خود احساس قدرت کند دست به برداشتن وسایل دیگران می کند و با این کار سعی ارد خود را مورد تشویق هم سالان خود قرار دهد.

در مواردی پرخاشگری به منزله کاهش اضطراب کودک نیز می باشد . برای مثال کودکی کورد اذیت و آزار قرار گرفته و در آن زمان نتوانسته خشم خود را بیرون کند و این باعث شده که حس انتقام گیری در ذهنش ایجاد شود و با پرخاشگری که جنبه انتقام دارد می خواهد اضطراب خود را کاهش دهد.

پرخشگری به دورت در کودکان به نشان داده می شود.

پرخاشگری درونی که کودک از اتفاق پیش آماده احساس عصبانیت و نارضایتی از خود می کند و پرخاشگری بیرونی که کودک در این زمان با فریاد کشیدن و اذیت کردن دیگران و پا کوبیدن و کار های دیگر خشم خود را بروز می دهد.

مشاوره کودکان پرخاشگر
مشاوره کودکان پرخاشگر

دلایل پرخاشگری و خشم کودکان

1 – کودک از خانواده خود الگو میگیرد.برای مثال در خانه پدر مادر با هم بحث میکنند و عصبانیت و حس خشم به کودک انتقال پیدا می کند و کودک با چشم خود اینگونه عصبانیت و پرخاشگری را میبیند و الگوی رفتاری خود قرار می دهد.

2 – کودکانی که در کاری و یا رفتاری ناکام باشند پرخاشگار می شوند.زمانی که کودک دست به کاری می زند و در آن کار ناکام باشد و به هدف خود نرسد ، دست به پرخاشگری میزند

3 – پرخاشگری و اضطراب . کودکی که دچار استرس و اضطراب است هیچوقت نمی تواند رفتاری ارام داشته باشد اما این را هم بدانید که این نوع کودکان بلافاصله از رفتار خود پشیمان می شوند.

4 – پرخاشگری با افسردگی . افسردگی می تواند یکی از عامل کج خلقی و بهانه گیری کودک باشد و باید زندگی و شرایط زندگی او مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیستر در مورد مشاوره لجبازي كودكان کلیک کنید.

مشاوره پرخاشگری کودک

 مشاوره برای چگونگی رفتار با کودک پرخاشگر یکی از اصلی ترین روش هایی است که میتوان برای حل این مشل در پیش گرفت.

خانواده هایی که فرزند آن ها دچار پرخاشگری و بد رفتاری دارند می توانند با مشاوره روانشناسی کودک مالیم گروه تماس حاصل فرمایند.

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره کودکان پرخاشگر با مشاوره کودک مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد