خانه / مشاور کودک / مشاوره کودکان اوتیسمی

مشاوره کودکان اوتیسمی

مشاوره کودکان اوتیسمی

مشاوره کودکان اوتیسمی : مشاوره کودک اوتیسم و یا به عبارت دیگر درخودماندگی بیماری است که از همان بدو تولد و یا در یک یا دو سالگی در کودکان نمایان می شود ولی در کل آغاز آن از سن 3 سالگی می باشد . این بیماری بر روند طبیعی رشد مغز تاثیر گذاشته و کودک بیمار را در زمینه تعاملات و برقرای ارتباط با دیگران دچار مشکل می کند . بهترین زمان تشخیص این بیماری 18 ماهگی تا 3 سالگی می باشد و در این زمان می توان با آموزش صحیح خانواده کودک بیمار و مچنین خود او شرایطی را فراهم کرد که کودک بتواند در مدارس عادی به تحصیل بپردازد و آموزش ببیند  و می توانید به همراه مشاوره استعدادیابی ، استعداد های فرزند خود را بهتر بشناسید.برای شناخت استعداد های کودکان اوتیسم خود می توانید با مشاوره کشف استعداد مالیم گروه تماس بگیرید.

مشاوره نشانه های کودک اوتیسمی

از نشانه های بارز این بیماری می توان فاصله گیری کودک از دیگران و اجنتاب از برقراری ارتباط با اطرافیان در سال های دوم و سوم زندگی اش نام برد . کودکان مبتلا به اینم بیماری بسیاری از ساعات زندگی خود را در تنهایی به سر می برند و ممکن است رفتارهایی را در طول روز چندین بار تکرار نمایند . این کودکان معولا آرام اند و نسبت به اطرافیان بزرگ سال خود بی تفاوت می باشند .

برای مثال در هنگام ورود پدر و مادر به اتاق عکس العملی نشان نمی دهند و حتی رغبتی برای در آغوش گرفتن مادر خود ندارند . اگر در زمان مناسب برای درمان این بیماری اقدام نشود و به نوعی از همان زمان کودکی پیگیری های لازم برای درمان کودک انجام نشود ، بدون شک کودک در سنین بالاتر و در مدارس برای برقرار ارتباط با دیگران به مشکل خواهد خورد .

پس بهتر است در همان ابتدا برای درمان کودک ، به مشاوره روانشناسی یا پزشک مراجعه شود تا در ابتدا میزان و سطح بیماری تشخیص داده شود و  در صورت نیاز پزشک داروهای مربوط به بیماری های روحی و افسردگی را تجویز نماید .

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد