خانه / مشاوره روانشناسی / مشاوره کاهش استرس

مشاوره کاهش استرس

مشاوره کاهش استرس

مشاوره کاهش استرس :بررسی ها نشان داده است که اکثر بیماری های سرطان ، بیماری میگرن ، بیماری آسم و بیماری های قلبی ناشی از استرس و اضطراب هایی است که انسان در طول زندگی به خود وارد می کند.پس این را بدانیم که یکی اصلی ترین و مهم ترین علت تنش های روحی و جسمی استرس است.

لازم به ذکر است که بگوییم اگر در هر شاعت از شبانه روز دچار مشکل استرس شدید می توانید با مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید

علت های اصلی ایجاد استرس

در اصل استرس و اضطراب بر اساس دو عوامل بیرونی و درونی تقسیم می شود.اتفاقاتی هستند که ممکن است زندگی انسان را در یک برهه زمانی دگرگون کند.عواملی مانند فوت والدین ، فوت همسر ، ازدواج ، مهاجرت ، طلاق ،که از نظر روحی برانسان تاثیر بسزایی می گذارد و مشکلات زندگی مانند مشکلات سختی کار ، در آمد پایین و…. که بر ذهن انسان تاثیر می گذارد و فرد را دچار خستگی ذهنی می کند و همین امر سبب ایجاد استرس در زندگی فرد و یا خانواده شود.

استرس نوع دوم به عواملی همچون امتحانات ، آزمون های  درسی ، به سرانجام نرساندن برنامه ریزی های روز مره  و…

مربوط می شود.

برای مثال اگر دقت کرده باشید کسانی که برای آزمون کنکور استرس و اضطراب زیادی دارند در زمان برگزاری آزمون دچار سردرد و افت فشار می شوند که همین ناشی از استرس است.

مشاوره کنترل استرس

کسانی که احساس می کنند دچار استرس هستند بهترین راه حل این که در ابتدا با یک مشاوره روانشناسی گفت و گو کنند و مشکل خود را مطرح کنند و با راه کار هایی بتوانند آن را کنترل کنند.

برای مثال ما یک روش را برای کنترل استرس به شما پیشنهاد می کنیم:شما با نوشتن نگرانی و دلیل استرس خود می توانید تا حدی خود را تخلیه اضطراب کنید. نوشتن در استرس هایی مانند آزمون ها ، ارائه کنفرانس ، سخنرانی ها باعث می شود که شما بتوانید بر استرس خود غلبه کنید.

همچنین اگر استرس شما سبب شده که شما احساس ضعیف بودن کنید و یا این استرس ها بر زندگی روزمره شما سایه انداخته می توانید به مشاوره روانشناس رجوع کنید و اگر به هر دلیلی از مراجعه حضوری به پیش مشاور اجتناب می کنید می تو.انید با مشاوره روانشناسی تلفنی ار تباط برقرار کنید.

مشاوره خانواده مالیم گروه با مشاوران روانشناسی که در تیم خود دارد می تواند مشکلات استرس شما را حل کند و با کمک هم می توانید بر استرس خود غلبه کنید و ان را کنترل کنید.

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد