خانه / مشاور کودک / مشاوره پسر 17 ساله لجباز

مشاوره پسر 17 ساله لجباز

مشاوره پسر 17 ساله لجباز

مشاوره پسر 17 ساله لجباز پسران پس از وارد شدن به سن بلوغ  تغییرات شخصیتی و جسمی در ان شکل می گیرد که این تغییرات اغلب باعث سرکش بودن و لجبازیپسر می شود.

پسران در ایندوره با تغیرات جسمی و شخصیتی که در آن ها شکل می گیرد حس بزرگ بودن و غرور در آن ها ایجاد می شود.معمولا در این دوره پسر ها احساس می کنند که می توانند از پس تمام کار ها بر آیند و حرف خود را بیشتر قبول دارند و این احساس باعث لجبازی بیش از حد پسران در دوران بلوغ می شود.

یک فرئ لجباز عمدتا در بیشتر اوقات عصبانی است و همیشه به دنبال بحث کردن و یا قهر کردن است.پسران در این دوره به گذراندن وقت با دوستان خود علاقه بیشتری دارند و نقش والدین در حفظ سلامت جسم و روان فرزند بسیار جدی تر می شود.

اگر نگران مشکل لجبازی فرزند خود هستید می توانید با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصی فرمایید و نکات روانشناسی برای فرزند خود را دریافت کنید.

چگونه با جوانان رفتار کنیم

برای حفظ سلامت جسم و روان کودک خود این چند نکته را رعایت کنید و به آن توجه داشته باشید.

1 – قبل از اینکه جامعه و دوستان بتوانند رفتار های اشتباه و غلط را به پسر بیاموزند ، رفتار  خود والدین است که می تواند کودک را به مسیر اشتباه بکشاند.والدین باید برای تربیت فرزند خود بیشترین توجه را انجام دهند برای مثال با فرزند خود رفناری مناسب و درست داشته باشند ، در والدین با یکدیگر بحث و جدال نکنند ، نکات ادبی و شخصیتی را رعایت کنند ، از مصرف کردن سیگار پیش فرزند خود داری کنند و …

2 – هیچوقت از یک نوجوانان توقع نداشته باشید که حس کنجکاوی در ان ایجاد نشود درحالی که در محیطی آلوده افراد به مصرف مواد و کارهای نا مطلوب دیگری می پردازند. حتی اگر با خانواده هایی رفت و آمد دارید که در این زمینه دچار مشکل هستند رابطه خانوادگی خود را محدود کنید.

3  – سعی کنید از رفتار هایی مانند دروغگویی ، عصبانیت  و خشم ، کج خلقی و … پرهیز کنید تا الگوی مناسبی بری تربین نوجوان خود باشید.

4 – اکثر نوجوانان و جوانان شنیدن نصیحت را قبول ندارند و احساس می کنند که کوچک شکمرده می شوند و خانواده نسبت به آن ها اعتماد ندارد.سع کنید با فراهم کردن سی دی های آموزشی و موارد آموزشی دیگر فرزند خود را از مشکلات جامعه آگاه سازید.

کودکان در این دوره می توانند به راحتی مسیر درست زندگی خود را پیدا کنند اما خانواده در این راه مهمترین نقش را دارند.برای دریافت نکات مهم در مورد تربیت کودکان در سن بلوغ می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد