خانه / مشاور کودک / مشاوره پسر نوجوان

مشاوره پسر نوجوان

مشاوره پسر نوجوان

مشاوره پسر نوجوان یکی از مسائلی  که والدین باید بسیار به آن توجه داشته باشند عبور از مرحله کودکی و رسیدن به مرحله نوجوانی و بلوغ است و باید سعی نمایند تمایزاتی که در رفتار او به وجود می آید را به خوبی درک کنند.

مسئله ی دیگر این است که آنها نباید این انتظار را داشته باشند که فرد دیگر مانند زمان کودکی خود به رفتارهای آنان واکنش نشان دهد و اگر این مسئله به درستی کنترل نشود ممکن است باعث ایجاد مشکلات روجی و روانی در فرد شود.

برای دریافت مشاوره کودک با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد که پدر و مادر ممکن است بیشتر از هر دوست نابابی و یا جامعه رفتارهای نادرست و پر خطر را به فرزندان خود بیاموزند.

بنابر این در ابتدا باید والدین سعی نمایند که از رفتارهای نادرست در جلوی فرزندان خود داری نمایند.

برای مثال بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است درصد بسیار بالایی از نوجوانان که به سمت مواد مخدر و یا سیگار کشیده شده اند ، استفاده از آن را در خانه از والدین یاد گرفته اند.

این مسئله به این معنا نیست که پدر یا مادر فرزند را مجبور به استفاده کرده است بلکه کشیده سیگار یا استفاده از موا مخدر در خانه باعث شده است فرزند نحوه استفاده را بیاموزد. نمی شود این انتظار را داشته باشیم که فرزند خود را در محیطی آلوده قرار دهیم ولی به او آسیبی نرسد.

همچنین باید سعی نمایید از رذایل اخلاقی مانند ناسزا گفتن ، دروغ ، خشم و عصبانیت جلوی فرزندان پرهیز نمایید.

با کمی دقت در انجام امور تربیتی می توانید آینده خوبی را برای فرزندان خود رقم بزنید.

اگر رفتارهایی که توسط فرزندانتان صورت می پذیرد برای شما قابل درک نمی باشد و نمی توانید به خوبی با آنها ارتباط  برقرار کنید،حتما از افرادی که در این راه اطلاعات کافی دارند کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره فرزند پروری وارد صفحه شوید و با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد