خانه / مشاوره خانواده / مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی :  تمامی افراد در طول زندگی خود با مشکلات گوناگونی دست و پنجه نرم می کنند و شرایط مختلفی را تجربه می نمایند .

برای حل مشکلات زناشویی با  مشاوره خانواده تلفنی  مالیم گروه تماس برقرار کنید.

به طور طبیعی زندگی برای هر شخص و فردی روزهای خوب و بدی را رقم خواهد زد و هر فردی باید بتواند در این روزهای سخت در مقابل مشکلاتی که برایش به وجود می آید مقاومت کرده و تصمیمات درستی را بگیرد . برای اینکار ذهن آرامی نیاز دارید.برای این ارامش به مشاوره روانشناسی نیاز دارید.برای یک مشاوره غیر حضوری و آسان که ب مشکلاتتان از دور رسیدگی کند مشاوره روانشناسی تلفنی مالیم گروه را پیشنهاد دمی کنیم.

تا زمانی که فرد در خانواده و تحت پوشش و حمایت والدین است به نوعی دلگرم خواهد بود و بدون تردید افراد خانواده به ویژه والدین اورا حمایت خواهند کرد . اما زمانی خواهد رسید که فرد باید تشکیل خانواده دهد و به بیان دیگر مستقل زندگی کند .

اصلی ترین مشکل بین زن و شوهر 

اصلی ترین موضوعی که بین زن و شوهر وجود دارد موضوع هوش عاطفی است.هوش عاطفی یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر مشکلات زناشویی بین زن و شوهر می باشد.موضوع هوش عاطفی موضوعی است که تا به حال ناشناخته و مجهول بین زن و شوهر است.

روانشناسین پس از تحقیقات بسیار زیاد به نتایجی رسده اند که جدا ازهمیت همسانی عقاید و جایگاه خانوادگی و شخصیتی ، سطح فرهنگ و…. تفاهم و درک احساسات همسر خود است که این مسئه مهمترین موضوع در زندگی زناشویی می باشد که مربوط به همان هوش عاطفی است.

اختلافات زن و شوهر

تمامی مسائل و مشکلات زناشویی به دست زن و شوهر و بدون دخالت شخص سومی حل می شود.اما متاسفانه بسیاری از زوجین به جای شنیدن حرف های یکدیگر و پیدا کردن یک نقطه نظر مشترک و تعامل و تفاهم برای حل مشکل خود راهی اشتباه را انتخاب می کنند ودر برابر هم می ایستند که در این موارد مشکلات چند برابر می شود و مشکلات بیشتری را همراه خود می اورد که در این مواقع راهی جز دخالت شخص سومی برای حل این مشکل نیست.

روش های حل مشکلات و اختلافات زناشویی

مادر این مقاله به چند نکته در زمینه راه حل های اختلاف زناشویی برای شما ارائه داده ایم.

 

1 : به تمام وظایت خود در زندگی مشترک اگاه باشید و به آن عمل کنید.

2 : زن و شوهر باید در زمانی به جا و درست و به موقع برای گفت گو با یک دیگر بنشینند و به صحبت های هم گوش دهند و اگر انتقادی هم دارند در روی هم بگویند . اما باید هر دو بدانند که در چه زمانی انتقاد خود را بیان کنند و این را بدانید که اگر رابطه بین زن و مرد صمیمانه باشد انتقاد سازنده و با رویی خوش در آن زمان می تواند معجزه کند. و در سعی  کنید در کنارش از رفتار های خوب همسر خود نیز تعریف کرده و از او تشکر کنند.

3 : هرگاه عصبانب هستید و یا  دچار خستگی زیاد هستید و یا ذهنتان درگیر مسائل و مشکلات است از تصمیم گرفتن بپرهیزید و سعی کنید در هیچ صورت در آن مواقع از همسرتان انتقاد نکنید.

4 : اگر بحثی و نزاعی بین زن و شوهر رخ داد به هیچ وجه شخص سومی از آن با خبر نشود و سعی کنید در صورت امکان ابتدا فرزندان را نیز به خانه اقوام نزدیک برده تا از این موضوع بی خبر بمانند و در روحیه آن ها تاثیر نگذارد و هنگام بحث و نزاع ابتدا به اعصاب خود مسلط شوید و به جای دادو بیداد وکاری که باید بعدا پس آرام شدن آن را انجام دهید در همان لحظه انجام دهید و به نقطه مشترک برسید و در مورد آن موضوع به یک تفاهم و تعامل برسید.

حل مشکلات زناشویی با مشاوره

در این زمان دیگر باید این توانایی را داشته باشد که خود بتواند تصمیم گیری کند و با مشکلات رو به رو شود اگرچه خانواده و والدین همیشه از فرزندان خود حمایت خواهند کرد ولی این امر نیز طبیعی است که فرد زمانی که ازدواج می کند و تشکیل خانواده می دهد باید بتواند خود مشکلات را حل کرده و راه حل مناسبی برای آنها پیدا کند ، البته در کنار آن نیز می تواند از تجربیات اطرافیان نیز استفاده کند .

در اوایل زندگی مشترک به دلیل علاقه ی شدیدی که در میان زوجین به وجود آمده است مشکلات کوچک و بزرگ زیاد به چشم نمی آنید اما با گذشت زمان ممکن است کم کم این مشکلات باعث کاهش علاقه طرفین نسبت به یکدیگر شوند و  همین امر باعث می شود که حتی کوچک ترین و جزئی ترین مسائل و مشکلات هم باعث به وجود آمدن اختلافات بزرگ شوند .

مشاوره روابط زناشویی این کمک را به زوجین می کند که چگونه  با مشکلات و سختی ها رو به رو شده و همدیگر را برای حل هرچه بهتر آنها کمک کنند . چگونه اختلاف نظرات خود را به نظرات مشترک تبدیل نمایند .

مرکز مشاوره مالیم با بهره گیری از مشاورین مجرب و با تجربه و هم چنین روانشناس آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات و مشکلات خانواده های عزیز می باشد .

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

2 دیدگاه

  1. سلام واسم اسم کتابهای تسلط بر خشم و کنترل آن و نیز فابل صوتی در رابطه با بحثهای خانوادگی واسم ارسال کنیدممنونم.

  2. سلام براي مشكلات زناشويي مشاوره حضوري هم داريد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد