خانه / مشاور کودک / مشاوره لجبازي كودكان

مشاوره لجبازي كودكان

مشاوره لجبازي كودكان

مشاوره لجبازي كودكان : در دوران کودکی لجبازی به شکل های مختلفی مشاهده می شود.لجبازی در این دوران به دلایل مختلفی بستگی دارد و کودک به علت های گوناگونی که از مشکلات درونی و یا تعارضات درونی او است را به صورت نق زدن ، گریه کردن ، پرخاشگری ، ادرار کردن و مدفوع کردنی که خارج از تعادل خود کودک باشد ، غذا نخوردن و …

در این مواقع که امری و دوره ای کاملا طبیعی است  در عین حال مهم خانواده ها باید بهترین راه حل را برای بهتر شدن مشکلات لجبازی خود در پیش بگیرند.

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره لجبازي كودكان با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 

بی شک باید از راه حل های اشتباه مانند تنبیه کردن و بی توجهی کردن اجتناب کنند ،چرا که در این سن ذهن کودک کاملا پذیرای یادگیری رفتار ها و شخصیت های اطرافیان می باشد و ممکن است تنبیه کردن و خشونت حس پرخاشگری را بیشتر کند و کودک در تصورات و خیالات خود تفکرات انتقام جویانه می گیرد و خشم هدف او می شود.

برای مشاوره تربیت کودک تلفنی با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

شما در ابتدا باید کارهایی را انجام دهید که رفتار هایی که کودکتان دارد درست باشد.ما در این مقاله چند نکته را برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم و شما عزیزان اگر دچار نگرانی بیش از حد در مورد رفتار های کودک خود هستی و یا سوالات بیشتر و نیاز به پاسخ های کامل تری داری می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره لجبازي كودكان
مشاوره لجبازي كودكان

چگونه با کودک لجباز رفتار کنیم

برای اینکه رفتار های کودکمان خوب باشد چه کار هایی را باید انجام دهیم؟

برای مشاهده صفحه مشاوره تربيت صحيح كودكان کلیک کنید

شما باید یک لیست از قوانین روز مره و با برخورد ها و رفتار های درست برای کودکتان تنظیم کنید و به کودک بیاموزید که نسبت به اون قوانین چگونه باید رفتار کند.اینکار باعث می شود که کودک از ابتدا بداند باید چگونه رفتار هایی را داشته باشد و از چه کارها و رفتار هایی پرهیز کنید.

شما باید بدانید که کودکتان چه شخصیتی دارد و آن شخصیت را قبول کنید. برای مثال اگر فرزندتان پرحرف، خجالتی و یا بسیار فعل است نباید انتضار زیادی داشته باشید که تغیرات چشم گیری در شخصیت او در دوران کوردکی ایجاد شود.

شما همیشه در این تلاش باشید که اگر محیطی و یا رفتاری او را بد می کند در آن محیط قرار نگیرید و یا اینکه آن محیط و رفتار ها را برای کودکان آشکار نکنید و اگر فرزندتان کار اشتباهی ازش سر زد سعی کنید کار اشتباه او را به او توضیح هید و کار صحیح را به آن نشان دهید.

اگر فرزندتان کار خوبی را انجام داد که لیاقت تحسین شدن را داشت حتما او را مورد تشویق دهید.

سعی کنید بیشتر وقت ها او را نوازش کنید و حس محبت را به فرزند انتقال دهید.چرا که کودکان به نوازش و دریافت محبت بسیار نیازمند هستند.

برای خوابیدن و غذا خوردن فرزندتان قوانین تعیین کنید و نحوه غذا خوردن صحیح و انجام درست این قوانین را برای او به صورت واضح و شفاف توضیح دهید.

سعی کنید در موارد های که امکانش از فرزندتان سوال بپرسید و نظر آن را هم بدانید.برای مثال در مورد پوشیدن و انتخاب لباس و رنگ لباس از او بپرسید و به مرور زمان که سنش بالاتر رفت سعی کنید در کار های خانه از او کمک بگیرید و یا به عبارتی او را وارد کارهای منزل کنید .

چند روش برای کنترل کردن لجبازی کودکان

در روشی دیگر سعی کنید نسبت به بهانه های بی جا کودک واکنشی نشان ندهید.زمانی کودک پس از لجبازی کردن و بهانه گرفتن می بیند که هیچ واکنشی از اطرافیان به سمت او نیست متوجه می شود کهاین کار ها بیهوده است کار های منفی خود را کنار میگذارد اما در این زمان بر خورد والدین هنگام لجبازی کودکان و صحبت کردن و نشان دادن رفتار درست پس از لجبازی کودک و زمانی که کودک به بیوده بودن کار خود پی برده بسیار مهم است.

برای درمان و کنترل لجبازی کودکان والدین در ابتدا باید بر روی استقلال های ذهنی و عملی فرزندان کار کنند و به فرزند این اجازه را دهند که کارهای شخصی خود را انجام دهد.کودک با انجام کار های شخصی خود احساس توان مند بودن میکند و یک خود باوری مثبتی را در خود به وجود می آورد که این کار در رفتار های کودک تاثیر مثبت می گذراد.

تاثیر رژیم غذایی و بازی های رایانه ای را جدی بگیرید.مصرف بیش از اندازه تنقلات ،کاکائو ها ،سرکه و نمک باعث می شود که بر روی اعصاب کودک تاثیر بگذارد و باعث تحرکات عصبی کودک شود و همچنین بازی های زایانه یکی از اصلی ترین عامل های تحریک کردن اعصاب کودک می باشد.بازی کردن بیش از یک ساعت در روز امواج مخربی را در اعصاب کودک میگذارد و خانواده باید برا روی این موارد دقت بسیار زیادی داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره لجبازي كودكان با مشاوره کودک تلفنی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد