خانه / مشاوره خانواده / مشاوره طلاق خانواده

مشاوره طلاق خانواده

مشاوره طلاق خانواده

مشاوره طلاق خانواده : مشاوره طلاق خانواده یکی از ملزومات جامعه امروز است.چرا که مسیر حرکت جامعه رو به سوی جدایی و طلاق زوجین می رود و نقش اصلی مشاوره طلاق خانواده اینجا مشخص می شود.

طبق آمار 80 درصد از مشاوران با راهکار اشتباه باعث جدایی زوجین می شوند واین اصلا مورد تایید جامعه نیست.وظیفه اصلی مشاوره خانواده برای طلاق ارائه مشاوره با کیفیت و راهکارهای مطلوب برای شناسایی مشکلات و تنش های خانواده و حل مسائل است.

ساده ترین شکل طلاق نوع توافقی آن است و زن وشوهر با میل و توافق یکدیگر از هم جدا می شوند.در این صورت زن و شوهر دیگر تمایلی به ادامه زندگی در کنار یکدیگر ندارند.

برای تماس با مرکز مشاوره مشکلات زناشویی می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

نوع دیگر طلاق به خواست و اراده مرد است که این شرط پایه و اساس تمام انواع طلاق ها می باشد.

شرایط اجرای طلاق

نوع دیگر طلاق براساس درخواست زن می باشد.البته این طلاق زمانی انجام می شود که زن یکی از شروط در زمان جاری شدن صیغه عقد را داشته باشد.

1- طلاق توافقی:

طلاق توافقی زمانی صورت می گیرد که زن وشوهر به این نتیجه می رسند که قادر به ادامه زندگی نیستند.در این صورت با توافق اولیه در مورد مهریه،نفقه ،حضانت فرزند و…اقدام به طلاق توافقی می کنند.

2- طلاق از طرف مرد:

در این نوع طلاق حق طلاق با مرد است و مرد می تواند در هر زمان که اراده کرد نسبت به طلاق زن خود اقدام کند.در این نوع طلاق حق و حقوق زن از بین نمی رود بلکه زمانی این طلاق صورت می گیرد که تمام حق و حقوق زن مشخص شود و به دنبال آن طی حکم دادگاه پرداخت شود.

حق و حقوق زن عبارت است :مهریه ، نفقه و…

باید این نکته را یادآور شویم زمانی که دلیل طلاق جز بدرفتاری زن باشد،کلیه اموالی که بعد از عقد به دست آمد نصف آن به زن پرداخت گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره طلاق خانواده با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل نمایید.

برای حل اختلافات زندگی مشترک با  مشاوره خانواده تلفنی  مالیم گروه تماس برقرار کنید.

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد