خانه / مشاور کودک / مشاوره سنجش استعداد

مشاوره سنجش استعداد

مشاوره سنجش استعداد

مشاوره سنجش استعداد : مشاوره کشف استعداد تشخیص استعداد و توانایی های فردی می تواند نقش مهم و اساسی را در انتخاب مسیر درست برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت باشد . به طور طبیعی و با توجه به شرایط های گوناگون مانند : عوامل محیطی ، شرایط خانواده و نحوه و چگونگی تربیت  افراد ، هر شخصی دارای استعداد های گوناگونی در زمینه های مختلف می باشد .برای کسب اطلاعات در مورد استعداد کودکانتان می توانید با مرکز مشاوره استعداد یابی مالیم گروه تماس بگیرید.

شناخت و تشخیص این استعداد ها در زمان مناسب می تواند فرد را از سردرگمی نجات دهد و به او کمک کند مسیر درستی را برای زندگی آینده خود انتخاب کند . والدین بهتر است از همان سنین کودکی به فکر رشد و شکوفایی استعداد های فرزندان خود باشند و سعی نمایند کودک را در همان زمینه ای که استعداد دارد پرورش دهند .

مشاوره سنجش استعداد کودک

تشخیص و آگاهی زود هنگام والدین نسبت به توانایی های فرزند می تواند کمک بسیاری به آنها در زمینه رشد و پرورش درست کودک نماید . اگر چه به طور طبیعی هنگامی که کودک وارد دنیای واقعی و بیرونی می شود فرصت های رشد و شکوفایی  در اختیار او قار خواهد گرفت ، اما این فرصت ها همیشگی نبوده و پیشنهاد نمی شود بدون شناخت درست از استعداد های کودک او را به دست محیط بیرون بسپاریم .

هر فردی دارای استعداد در زمینه هایی خاصی می باشد و تنها زمانی که به درستی شناخته شوند می شود زمینه ی رشد آنها را فراهم کرد . برای تشخیص و مشاوره استعدادیابی هر کودک می بایست آزمون های نختلفی انجام شود ، که در ابتدا توانایی های کلی کودک شناخته شوند که پس از انجام آنها مشخص می شود کودک تا چه میزانی توانایی برای انجام امور را دارد . سپس می توان به بررسی دقیق تر استعداد های او پرداخت تا بتوانیم به دید کاملی نسبت به توانایی های او دست یافته ، تا محیط و شرایط پیشرفت را برای او فراهم نماییم.

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد