خانه / مشاوره خانواده / مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد به دلیل اهمیت و حساسیت موقعیتی که دختر و پسر دارند بسیار با اهمیت است .

وقتی دختر و پسری تصمیم به ازدواج می گیرند، باید نکات و مسائل زیادی را مورد توجه قرار دهند،زیرا پسر و دختر هر کدامشان از یک خانواده مختلف و با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت قصد دارند در کنار هم زندگی کنند.

طبیعی است که با اختلاف نظر ها و مشکلاتی در همان ابتدای دوران عقد رو به رو شوند.و پس از گذشت مدت زمانی اندک با خود فکر کنند با هم تفاهم ندارند،و اشتباه کرده اند .

مشاوره مشکلات زناشویی دوران عقد به همه این مسائل و موضوعات به طور دقیق توجه کرده ، و با دختر و پسر پای صحبت می نشیند. وظیفه مشاور است که به دختر و پسر بفهماند ، این که شما با هم اختلاف نظر دارید اهمیتی ندارد.آن چه اهمیت دارد این است که شما تا چه حد می توانید این گونه اختلافات را مدیریت کنید.

رفتار با همسر در دوران عقد

مشاور به این زوج های جوان ( که هنوز زندگی مشترک خود ر زیر یک سقف شروع نکرده اند ) می آموزد که چگونه گذشت  داشته باشند.مشاور خانواده به آنها می آموزد که به خاطر همسر خود از برخی خواسته هایش چشم پوشی کند و مصلحت فردی را به مصلحت هردویشان ترجیح ندهد.

دوران عقد چگونه دورانی است؟ حال بیاید در مورد دوران عقد بیشتر بدانیم.این دوران از زمانی که بین دختر و پسر خطبه عقد جاری می شود ، و تا زمانی که زندگی مشترک خود را زیر یک سقف شروع کنند ادامه دارد.

در دوران عقد درست است که دختر و پسر با هم محرم شده اند ، و از نظر شرعی داشتن رابطه جنسی و آمیزشی هیچ گونه مشکلی ندارد ، اما از نظر عرفی بهتر است که رابطه کامل زناشویی به بعد از این دوران موکول شود.

این به این معنا نیست که در دوران عقد هیچ گونه رابطه نداشته باشند،بلکه باید در داشتن رابطه جنسی احتیاط کرد .زوج های جوان می توانند برای رسیدن به اطلاعات دقیق تر و کامل تر با مشاوران ما تماس گرفته  و از مشاوره های تخصصی در این زمینه بهره ببرند.

لازم به ذکر است که مشاوره زناشویی انلاین دوران عقد یک مشاور تخصصی است ، و مشاور باید علم و آگاهی آن را داشته باشد .

درباره ی مشاوران مالیم

2 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید به شما انسانهایی که در راه انسانیت خلق قدم برمیدارید
  ماحدود ده ماهه که عقد کردیم ولی به دلایل سنتی و اشکالی قدیمی که فردی در فامیل فوت کنه باید نزدیک یکسال دیگر هم منتظر زمان عروسی بمانیم
  این سوال دارم که ما در این دوران روابط جنسی با محدودیت داریم و ترسم از اینکه نکنه بعد ازدواج اینگونه روابط عادت همسرم شود و بطوری که الان هم کم وبیش همین هست و نگرانم از طرفی از انجام مفاد جنسی کامل نگرانم که برای اشتیاق زمان عروسی کم شود و از طرفی هم که عرف نیست در این زمان این کار کامل انجام شود
  می خواستم شما یک نظر. و مشاوره منطقی بهم بدین تا ذهنیتم ازاد و راحت شود که چکنم
  من سی ودوساله وهمسرم بیست وچهار ساله

  • مشاوران مالیم

   سلام بر دوست عزیز
   خواهشمند ام برای جواب سوال خود با مرکز تماس داشته باشید تا موارد را با جزییات بیشتری بتوان بررسی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد