خانه / مشاوره خانواده / مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد

مشاوره زناشویی دوران عقد به دلیل اهمیت و حساسیت موقعیتی که دختر و پسر دارند بسیار با اهمیت است .

وقتی دختر و پسری تصمیم به ازدواج می گیرند، باید نکات و مسائل زیادی را مورد توجه قرار دهند،زیرا پسر و دختر هر کدامشان از یک خانواده مختلف و با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت قصد دارند در کنار هم زندگی کنند.

طبیعی است که با اختلاف نظر ها و مشکلاتی در همان ابتدای دوران عقد رو به رو شوند.و پس از گذشت مدت زمانی اندک با خود فکر کنند با هم تفاهم ندارند،و اشتباه کرده اند .

مشاوره مشکلات زناشویی دوران عقد به همه این مسائل و موضوعات به طور دقیق توجه کرده ، و با دختر و پسر پای صحبت می نشیند. وظیفه مشاور است که به دختر و پسر بفهماند ، این که شما با هم اختلاف نظر دارید اهمیتی ندارد.آن چه اهمیت دارد این است که شما تا چه حد می توانید این گونه اختلافات را مدیریت کنید.

رفتار با همسر در دوران عقد

مشاور به این زوج های جوان ( که هنوز زندگی مشترک خود ر زیر یک سقف شروع نکرده اند ) می آموزد که چگونه گذشت  داشته باشند.مشاور خانواده به آنها می آموزد که به خاطر همسر خود از برخی خواسته هایش چشم پوشی کند و مصلحت فردی را به مصلحت هردویشان ترجیح ندهد.

دوران عقد چگونه دورانی است؟ حال بیاید در مورد دوران عقد بیشتر بدانیم.این دوران از زمانی که بین دختر و پسر خطبه عقد جاری می شود ، و تا زمانی که زندگی مشترک خود را زیر یک سقف شروع کنند ادامه دارد.

در دوران عقد درست است که دختر و پسر با هم محرم شده اند ، و از نظر شرعی داشتن رابطه جنسی و آمیزشی هیچ گونه مشکلی ندارد ، اما از نظر عرفی بهتر است که رابطه کامل زناشویی به بعد از این دوران موکول شود.

این به این معنا نیست که در دوران عقد هیچ گونه رابطه نداشته باشند،بلکه باید در داشتن رابطه جنسی احتیاط کرد .زوج های جوان می توانند برای رسیدن به اطلاعات دقیق تر و کامل تر با مشاوران ما تماس گرفته  و از مشاوره های تخصصی در این زمینه بهره ببرند.

لازم به ذکر است که مشاوره زناشویی انلاین دوران عقد یک مشاور تخصصی است ، و مشاور باید علم و آگاهی آن را داشته باشد .

درباره ی مشاوران مالیم

همچنین ببینید

مشاوره ازدواج موفق

مشاوره ازدواج موفق

مشاوره ازدواج موفق مشاوره ازدواج موفق : برای ازدواج موفق باید یک سری مسائل را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *