خانه / اخبار / مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج

مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج

مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج

مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج و هدف از ازدواجدر ازدواج های مستحکم شوهران و زنان در احساس عمیق و معنادار با هم مشارکت می کنند.هدف آن ها فقط سازش و کنار آمدن با هم نیست،

بلکه چیزی فراتر از آن یعنی پشتیبانی از آمال و آرزوهای یکدیگر و معنا و منظور دادن به زندگی همدیگر است و در این راستا احترام متقابل و افتخار به طرف مقابل نقش به سزایی دارد.

 

هرکوتاهی موجب می شود که مرد و زن در دام جر و بحث ها و منازعات طولانی و بی فایده گرفتار شوند و یا احساس انزوا و تنهایی کنند.

اینک بعد از دیدن نمونه های بسیار از دعواهای زنان و شوهران مطمئن هستیم که اکثر دعواها به علل باز و بسته بودن در توالت و یا اینکه نوبت کیست که آشغال ها را بیرون بیاندازد نیست.بلکه موضوع های نامشهود عمیق تری وجود دارند که به این دعواهای ساختگی دامن می زنند و آن ها را ریشه دار می کنند و به شکل آزار دهنده ای در می آورند.

شما به محض این که این نکته را درک کنید آن گاه آماده قبول یکی از واقعیت های تعجب برانگیز در مورد ازدواج خواهید شد: اکثر اختلافات زناشویی قابل حل نیستند.

همسران سال های سال سعی می کنند ذهن طرف مقابل را به نفع خود تغییر دهند اما آن را عملی نمی یابند.علت آن است که اکثر اختلافات فیمابین در تفاوت های بنیادی مثل شخصیت،ارزش ها و نحوه ی زندگی افراد ریشه دارد.

با جنگ و ستیز روی این تفاوت ها تنها چیزی که نصیب آن ها می شود هدر دادن وقت و صدمه زدن هرچه بیشتر به بنیان زناشویی شان است.این بدان معنا نیست که اگر زندگی شما دچار بحران شد در موردش اقدامی نکنید بلکه بدان معناست که اندرزهای رایج برای حل مشکل کاربرد چندانی نخواهد داشت.

مشاوره قبل از ازدواج رایگان

باید آن اختلاف عمده را که موجب بروز تنش و دعوا می شود بشناسید و یادبگیرید که با آن از طریق احترام به یکدیگر و ارزشمند شمردن یکدیگر کنار بیایید.فقط در این صورت است که خواهید توانست مشارکت معنادار در زندگی مشترک را مفهوم ببخشید.

پیش از این چنین بود که زوجین برای رسیدن به این هدف از بصیرت و غریزه و شانس خود سود می بردند.اما اکنون هفت اصل پیشنهادی ما به شما رموز غلبه بر مشکلات را برای تمامی زوجین آشکار می سازد.صرف نظر از آن که وضعیت روابط فعلی شما چگونه باشد پیگیری و اعمال این هفت اصل به تغییر و تحولاتی مثبت و سازنده منتهی خواهد شد.

اولین گام برای تقویت و تحکیم زناشویی تان آن است که بدانید اگر این هفت اصل را مراعات نکنید چه اتفاقی رخ می دهد.یافته های ما مستندند و براساس تحقیقات علمی به دست آمده اند.یادگیری موارد و علل شکست در ازدواج می تواند زناشویی شما را از ارتکاب اشتباهات مشابه محافظت کند و اگر مرتکب آن اشتباه شده اید چه بسا بتواند شما را از وضع بحرانی موجود نجات دهد.

به محض اینکه درک کنید که چرا بعضی از ازدواج ها به بن بست می رسند و اصول هفت گانه ما چگونه از بروز فاجعه جلوگیری می کند آن گاه برای تضمین دوام زندگی مشترک خود در مسیر صحیح گام برمی دارید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *