خانه / مشاوره روانشناسی / مشاوره روانشناسی خودکشی

مشاوره روانشناسی خودکشی

مشاوره روانشناسی خودکشی

مشاوره روانشناسی خودکشی :متاسفانه آمار زیادی از خودکشی به جوانان و نوجوانان مربوط می شود اما بیشتر افرادی که دست به این کار می زنند در ابتدا دچار تردید می شوند و خود کشی را به اشتباه و از روی نادانی راهی برای رهایی از مشکلات می دانند.

بسیاری از عوامل خودکشی به ضعیف بودن انسان نسبت به مشکلات احساسی است که بیشتر در دوره ی نوجوانی فرد را دچار دغدغه های ذهنی می کند.

تحقیقات نشان داده که بیشتر عوامل ذهنی خودکشی در دوره دبیرستان ذهن نوجوان را درگیر خود می کند ام در این دوره برخورد خوب با نوجوان و توجه بیشتر به او می تواند به راحتی ذهن او را به آرامش برساد و مسیر اصلی را به او نشان داد.اگرفکر خود کشی به ذهنتان رسیده و یا یکی از نزدیکانتان دچار این درگیری ذهنی شده بهترین راه این است که با یک مشاوره روانشناسی صحبت کنید و راه کار های مناسب  را برای این مشکل دریافت کنید.

اگر از مشاوره حضوری برای این کار اجتناب می کنید و یا شرایط مناسب برای مشاوره حضوری را ندارید می توانید از طریق مشاوره روانشناسی تلفنی راه کار های مناسب با وضعیت خود را دریافت کنید.شما عزیزان می توانید از طریق تلفن ثابت با مشاوره روانشناسی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

عوامل اصلی خودکشی

چرا بعضی از افراد دست به خودکشی می زنند؟

خود کشی برای بسیاری از انسان ها نتایج وپیامد های یک دوره افسردگی سخت و یا یک فشار روی شدید مانند از دست دادن یکی از نزدیکان ، شکست عشقی و … به انسان است که فرد به جای این که از توانایی های خود برای رهایی از این مشکل استفاده کند و یا از دیگران راهنمایی بگیرد و زندگی خود را به سمت آرامش سوق دهد ، خود را ضعیف و ناتوان می بیند و ذهن خود را درگیر خودکشی می کند.

دلایل اصلی خودکشی در نوجوانان

1.مصرف مواد روان گردان و مخدر

2.احساس افسرگی و بی ارزش بودن

3.رفتارهای خشونت آمیز و پرخاشگرانه

4.فشار اجتماعی در دوره هم سن و سالان خود

5.مشکلات خانوادگی و سابقه خود کشی یکی از اعضاخانواده

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خودکشی و راه های مقابل با این افکار با مشاوره روانشناسی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

برای ارتباط با مشاوره روانشناسی تلفنی شبانه روزی از فقط طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد