خانه / مشاوره روانشناسی / مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی :یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس ،ابراز کردن احساسات است.این تکنیک باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.برای اینکه مهارت ابراز احساسات را در خود افزایش دهید نیاز دارید بعضی فاکتور ها را رعایت کنید.در این نوشته می خواهیم به بررسی دو فاکتور اساسی مشاوره روانشناسی برای ابراز احساسات بپردازیم.

برای مشاوره روانشناسی با  مشاوره خانواده تلفنی  مالیم گروه تماس برقرار کنید

آزادی رای داشته باشید

یک اصل کلی را به یاد داشته باشید.هرگز نمی توانید همه را راضی نگه دارید.اگر این باور غلط را داشته باشید که همه باید شما را دوست داشته باشند و از شما راضی باشند،همواره در زحمتی بی نتیجه خواهید بود.خودتان باشید و رای خود را صادر کنید.آن کسی را که باید راضی نگه دارید خودتان هستید نه دیگران.

در دوران دانشجویی هنگامی که با همکلاسی ها به گردش و کوهنوردی می رفتیم یکی از دوستان ما در اواخر وقت عصبی می شد و قبل از پایان گرفتن برنامه گروه را ترک می کرد.همیشه سه روز قبل از برنامه ریزی در نهارخوری دانشگاه،رای گیری می کردیم و براساس توافق همگان به پیاده روی ،کوه نوردی یا فعالیت های دیگه می پرداختیم.

اما آن دوستی که اشاره کردم هرگز حرفی نمی زد و ظاهرا با تمام برنامه ها موافق بود.اما حقیقت غیر از این بود.او به قدری از برنامه های ما خسته می شد که بدون خداحافظی ترک مان می کرد.آن موقع نمی دانستم که چرا در روز رای گیری حرفی برخلاف نظر دیگران نمی زند و یا چرا در برنامه ای که دوست نداشت شرکت نمی کرد.

در حقیقت او ابراز رای خود می ترسید و فکر می کرد که اگر نظری ابراز کند با بی اعتنایی و بی توجهی دیگران روبرو می شود.از اینکه در برنامه ها شرکت نکند هم می ترسید زیرا فکر میکرد دیگران عدم حضورش را به دل بگیرند و از جمع ما طرد شود.به هرحال می آمد و در پایان خسته و عصبی از انجام فعالیتی که دوست نداشت ما را ترک می کرد.

رای خود را ابراز کنید و اگر رای اکثریت برخلاف شما بود وضعیت را بسنجید.اگر می بینید که نمی تواند برنامه ای را تحمل کنید به راحتی به کار دیگری بپردازید.شما آزادید که خودتان باشید.

در جمع صحبت کنید

صدای شما زیباست.آن را از دیگراندریغ نکنید.همه ما کسانی را می شناسیم که به راحتی در مجامع مختلف راجع به آنچه دوست دارند صحبت می کنند وبرای جلب توجه دیگران زحمت زیادی نمی کشند این قبیل افراد کسانی هستند که از صحبت کردن با دیگران نمی ترسند.

بنابراین با اعتماد به نفس کامل،بدون لرزش صدا صدا راجع به آنچه می خواهند صحبت کنند.حتی دیدن اینگونه رفتار حاکی از اعتماد به نفس ،جالب و لذت بخش است.ابتدا کمی تمرین کنید.در جمع دوستان و خانواده خود با صدای بلند داستانی را تعریف کنید.سپس در جمع های بزرگتر این کار را ادامه دهید.

مطمئن باشید که سخنان شما و نحوه صحبت کردنتان شیوا و دلپذیر است.در عین حال توقع نداشته باشید که همگان مطلب و نحوه صحبت کردن شما را بپسندند.

نگران این مسئله نباشید که احساسات شما کسی را نگران و ناراحت کند.در عین حال توقع نداشته باشید که همگان مطلب و نحوه صحبت کردن شما را بپسندند.

قاطعانه حرف بزنید،رای بدهید،اطهار نظر کنید و خسته نشوید.

شما ، شما هستید.

 

درباره ی مشاوران مالیم

3 دیدگاه

  1. سلام
    احتراما در خصوص فرزندم که ازدواج کرده ست خیلی هم بدرد م میخورد ولی تکبر میورزد یا با در شنیدن حرفهایم بی اعتنایی میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد