خانه / مشاوره خانواده / مشاوره روانشناسی بدبینی

مشاوره روانشناسی بدبینی

مشاوره روانشناسی بدبینی

مشاوره روانشناسی بدبینیمشاوره روانشناسی بدبینییکی از دشوار ترین مشاوره ها در علم روانشناسی است . بدبینی نوعی از شکاکی است ، زیرا فرد بدبین به همه چیز و همه کس مشکوک است .

این گونه افراد گمان می کنند که مدام از سوی دیگران مورد حمله و دسیسه قرار گرفته اند . افراد بدبین رفتار و گفتار دیگران را اشتباه تفسیر می کنند .

این گونه افراد همیشه با خود و اطرافیان خود در حال نزاع و دشمنی هستند ، و این مساله باعث می شود که روز به روز از اطرافیان خود فاصله بگیرند و تنها تر شوند .

مشاوره روانشناسی برای درمان بدبینی

اهمیت مشاوره روانشناسی بدبینی به قدری است که اگر مورد توجه قرار نگیرد ، هر روز شدت می یابد ، تا جایی که باعث از هم گسیختگی بنیان خانواده ها  و انزوای فرد شود .

بدبینی انواع مختلفی دارد که در مشاوره روانشناسی بدبینی باید به آن توجه شود .

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره روانشناسی بدبینی با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳

بدبینی مرد به همسرش یا برعکس : بد ترین نوع بدبینی بدبینی زن و مرد نسبت به یکدیگر است ، زیرا مستقیما کانون خانواده را مورد هدف قرار می دهد .

اگر در این میان فرزندی هم وجود داشته باشد ، بیشترین صدمه را او متحمل می شود .

اساس و بنیان کانون خانواده ها صداقت و اعتماد است . اگر این اعتماد جای خود را به بدبینی و بدگمانی بدهد چه بلایی بر سر خانواده ها می آید .

افراد بدبین همیشه این گونه رفتار خود را با علاقه زیاد به همسر خود توجیه می کنند . درحالی که اگر شخصی همسرش را دوست داشته باشد ، هیچ گاه موجب ناراحتی و عذاب همسرش نمی شود .

در مشاوره روانشناسی بدبینی شخص به همسرش باید به پای صحبت هر دو نفر ( زن و مرد ) نشست . در اکثر مواقع با پی بردن به علت و انگیزه فرد بدبین نسبت به  اعمالش می توان راهکار های مناسبی برای درمان شخص ارائه داد .

اثرات بدبینی فرد به دیگران

بدبینی فرد به دیگران : در نوع دیگری از بدبینی فرد به همه افرادی که در اطرافش هستند مشکوک است ، و گمان می کند که هر کس به نوعی می خواهد به اوضربه بزند .  مپلا اگر شخصی با فرد بدبینی ملاقات داشته باشد و به جمله ای بگوید ، شخص بدبین این جم

در مشاوره روانشناسی بدبینی این دسته از افراد باید از طریق  صحبت کردن ( به طور غیر مستقیم )  با فرد به دنبال علت یا عوامل اولیه بوجود آمدن بدبینی باشیم .

تا زمانی که ریشه و منشاء شکاکی و بد بینی فرد پیدا نشود ، نمی توان در مورد درمان آن هیچ گونه کمکی به فرد بدبین کرد .

این افراد در بسیاری از مواقع به همسر خود نیز شک دارند و برای این درمان بدبيني به همسر با یک مشاوره روانشناس صحبت کنند.

نشانه های که می توانید بدبینی را در بیمار تایید می کند

1 _ یک شخصی که دچار بیماری پارانوئید و یا همان بد بینی می باشد بدون هیچ دلیلی این احساس را دارد که دیگران می خواهند سر او کلاه بگذارد و به او ضرر بزنند.

2 _این اشخاص به طور دائم پس از مدتی به اطرافیان خود شک می کنند و وفاداری آن ها را نسبت به خودشان زیر سوال می برند.این افراد بی دلیل و به صورت دائم در ذهنشان شک کردن جریان دارد.

3 _ یکی از مهمترین علائم این بیماران این است که آن ها همیشه پس از اطلاعاتی که به دیگرانمی دهند پیشمان می شوند و حس می کنند که از آن اطلاعات برعلیه خودشان استفاده می شود.

4 _ آن ها در بین تمام اتفاقات خوب و شاد به دنبال یک مفاهیم تحقیر کننده و تهدید آمیز می گردنند.

5 _در زندگی زناشویی دائما به عشق و وفاداری همرشان شک دارند.

_ اشخاصی که به این بیماری مبتلا هستند اکثر وقت ها از تمام کار ها نا راضی هستند و اگر در حقشان بی احترامی صورت گیرد تا همیشه در ذهنشان می ماند.

برای دریافت اطلاعات درمورد مشاوره روانشناسی بدبینی با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – ۹۰۹۹۰۷۵۲۴۳

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

یک دیدگاه

  1. این مطلبتون واقعا عالی و کاربردی بود.مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد