خانه / مشاوره خانواده / مشاوره رفع خجالت

مشاوره رفع خجالت

مشاوره رفع خجالت

مشاوره رفع خجالت :راهکار های رفع خجالت در جمع دوستان از مواردی است که امروزه اکثر مردم به خصوص جوانان به دنبال آن هستند. اگر شما هم یکی از افراد خجالتی هستید که همیشه موقعیت های خوب زندگی را به خاطر خجالتی بودن از دست داده اید، گام های زیر را دنبال کنید:

شما عزیزان اگر دچار این مشکل هستید می توانید برای رفع آن با  مشاوره خانواده  مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

  1. به یادگیری یک هنر مشغول شوید و روی آن تمرکز کنید

یاد گرفتن هنر هایی مثل: آشپزی، موسیقی، خطاطی، گلدوزی، قالی بافی و… باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

  1. کمک کردن به دیگران

راهکار های رفع خجالت در جمع دوستان

کمک کردن به دیگران یکی از راهکار های رفع خجالت در جمع دوستان می باشد، هیچ گاه منتظر نباشید که از شما تقاضای کمک کنند بلکه خودتان برای کمک کردن به هم نوع خودتان شتاب کنید. کار سختی نیست فقط کافی است با کمی لبخند بگویید کمک نمی خواهید؟

  1. آن گونه رفتار کنید که دلتان میخواهد با شما همانطور رفتار کنند

برای مثال وقتی وارد یک جمعی می شوید، دوست دارید چگونه با شما رفتار کنند؟ مثلا با شما وارد یک گفتگوی صمیمی بشوند یا به شما لخند بزنند و یا به استقبال شما بیایند؟ شما می توانید افراد شبیه به خودتان، مثلا خجالتی ها را در جمع پیدا کنید و با آن ها ارتباط صمیمی برقرار کنید این کار هم برای رفع خجالت شما در جمع مفید است هم برای کسی که با او هم صحبت شده اید.

  1. در مجلس ها زودتر حاضر شوید

برای افرادی که از حضور داشتن در جمع خجالت می کشند بهتر است زوتر از همه وارد آن محفل بشوند زیرا با محیط آشنا می شوند و کم کم مهمانان به جمعشان اضافه میشود و این استرس شما را کاهش می دهد، ولی زمانی که همه ی مهمان ها وارد مجلس شده اند و شما تازه میخواهید به جمع آن ها اضافه شوید خیلی سخت و استرس آور است، پس این راه را همیشه امتحان کنید.

  1. کسی را تحقیر نکنید

در جمع، مخصوصا در حضور افراد مختلف هیچ گاه کسی را تحقیر نکنید زیرا به او آسیب میرساند و مطمئنأ دنبال فرصتی می گردد تا کار شما را جبران کند پس همیشه سعی کنید ارتباط صمیمی با دوستانتان برقرار کنید و به آن ها کمک کنید تا آن ها هم به شما کمک کنند تا خجالتی بودن را فراموش کنید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد