خانه / مشاوره خانواده / مشاوره رابطه والدین با فرزند

مشاوره رابطه والدین با فرزند

مشاوره رابطه والدین با فرزند

رابطه صحیح والدین با فرزند:بین والدین و فرزندانشان اخفتلاف نظر بسیاری وجود دارد،اما در برخی از موارد ک برای رفتارهای فرزندانشان مخرب است باید مراقب انها باشند.

1- بیشتر از اینکه به فرزند خود نصیحت کنید،حرف او را گوش کنید.

در ذهنتان بسپارید ک خداوند ب انسان هم گوش برای شنیدن  هم دهان برای حرف زدن داده ، پس بهتره بجای زیاد نصیحت کردن فرزندتان ابتدا حرفها و درد و دل های آن را گوش کنید. معمولا نواجوانان میخواهند با والدین خود ارتباط برقرار کنند اما به شرطی اینکارو میکنند ک فرصتی برای حرف زدن داشته باشند.

2- زمانی را به  فرزند خود اختصاص بدهید.

امکان دارد فرزندان شما در مدرسه ، با دوستان و یا با سرگرمی های خود (مانند : کامپیوتر،فضای مجازی و …) سرگرم باشد.اما این شما هستید که باید با او ارتباط با قرار کنید و این فاصله بین خودتان و فرزندتان را بشکنید. مکانها یا تفریحاتی ک مورد علاقه ی او است را انتخاب کرده و به آنها بپردازید.

شما عزیزان برای شناخت بیشتر راه های رتباط صحیح والدین با فرزندان می توانید با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

3- به حریم خصوصی فرزند احترام بگزارید.

نوجوانان علاقه به سکوت در یکجا و تنهایی دارند. پس در این شرایط دریغ نکنید و اگر دیدید ب اتاقش رفته و با خود خلوت کرده ، خلوت او را بهم نزنید.

مشاوره رابطه والدین با فرزند
مشاوره رابطه والدین با فرزند

4- سرگرمی و علایق فرزند خود را بشناسید

گوش کردن به موسیفی ، تماشای فیلم ، رفتن به پارک و سینما و … از علایق و سرگرمی نوجوانان است ، پس سعی کنید خود نیز در این تفریحات و سرگرمی ها شرکت کنید.

5- با آنها ب مهربانی برخورد کنید.

نوجوانان در مرحله شخصیت شناسی ، با احساسات متناقض بسیاری مواجه می شوند و بنابر این نیاز دارند ک مورد توجه و محبت والدین قرار بگیرند. علاقه خود را ب آنها نشان دهید ، تولد آنرا جشن بگیرید ، اشتباهی ک میکنند را ببخشید و آنرا فراموش کنید ، به درد و دل آنها گوش کنید. همه این کارها در بهبود نفس نوجوانان نقش سازنده ای دارد.

6- زمانیکه ک میخواهید با فرزندتان در مورد مشکلات رفتاری آن حرف بزنید،مطالب خود را اولویت بندی کنید.

مثلا رانندگی بدون گواهینامه،شرکت در مهمانی شبانه ، نیامدن ب خانه  و … بهتر است مورد اولویت باشد.

اما در برخی از رفتارهای دیگه مانند: نامرتب بودن اتاق و یا دعوا کردن با برادر و خواهر خود بهتر است در زمانی دیگر باشد.

شما والدین عزیز اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص روابط خوب فرزندتان در خانواده هستید می توانید از مشاوره لازم استفاده کنید ، برای دریافت مشاوره خانواده غیر حضوری میتوانید با مشاوره تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

برای ارتباط تلفنی با مشاوران خانواده می توانید از طریق تلفت ثابت با شماره مرکز تماس برقرار کنید همچنین می توانید از پکیج مشاوره ای مرکز برای تماس از طریق تلفن همراه نیز استفاده کنید.

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد