خانه / مشاوره روانشناسی / مشاوره درمان استرس شب امتحان

مشاوره درمان استرس شب امتحان

مشاوره درمان استرس شب امتحان

مشاوره درمان استرس شب امتحان : درمان اضطراب و استرس شب امتحان، برای دانش آموزان، دانشجویان و افرادی که در حال تحصیل هستند و یا قرار است آزمونی از آن ها گرفته شود از جایگاه ویژه ای برخوردار است. علت اضطراب و استرس شب امتحان به علت نتیجه ی حاصل از آن می باشد، که عواقبی چون تهدید، تنبیه، تشویق، مردودی و یا قبولی را در پی دارد.

یکی از سریعترین راه کاهش اضطراب شب امتحان، شناخت عوامل ناشی از به جود آمدن ترس و اضطراب می باشد. مثل: ترس از فراموش کردن مطالب خوانده شده، ترس از نتیجه ی امتحان، ترس از سوالات امتحان که نا مشخص است و عوامل دیگر.

بعد از شناختن عوامل به وجود آمدن ترس لازم است به بعضی از راهکار های درمان اضطراب و استرس شب امتحان بپردازیم.

 راهکار های درمان اضطراب و استرس شب امتحان

  1. در محیطی آرام و بدون تنش درس بخوانید

هم خانواده ها و هم فرزندان باید در شب قبل از امتحان تلاش کنند که محیطی آرام را برای مطلاعه فراهم کنند.

  1. داشتن استراحت کافی

برای مطالعه ی مفید باید استراحت کافی داشت، بعضی از دانش آموزان بر این باورند که شب امتحان نباید خوابید تا وقت بیشتری برای مطالعه داشته باشند اما این کار اشتباه است و کم خوابی باعث فراموشی مطالب می شود.

  1. تغذیه مناسب

علاوه بر خواب مناسب باید تغذیه مناسب هم داشته باشید. کم خوری یا پر خوری باعث عوارض جسمی و روحی در فرد خواهد شد. پس با تغذیه مناسب خود را آماده ی امتحان کنید.

  1. آماده شدن برای امتحان

هیچ گاه شب امتحان را برای یادگیری خود قرار ندهید، یادگیری مطالب درسی باید در طول دوره ی تحصیلی و به مرور انجام شود نه اینکه شب امتحان تازه شروع به خواندن مطالب درسی کنید. از مطالب خوانده شده یاد داشت بردارید تا ذهن شما را نسبت به آن مطالب آماده کند. نوع آزمون خود را بشناسید تا بتوانید بر آن اساس مطالعه داشتهباشید برای مثال مطالعه کردن آزمون تستی با آزمون تشریحی فرق می کند.

برای ارتباط با مشاوره روانشناسی تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد