خانه / مشاوره جنسی / مشاوره خود ارضایی

مشاوره خود ارضایی

مشاوره خود ارضایی

مشاوره خود ارضایی :مسائل و معایبی که  در مورد مسائل جنسی گفته می شود از نظ علمی است و این را هم باید بدانیم هیچگاه این مسائل به طور دقیق و درست و کامل نیست ،چرا که علم همیشه در حال بروز رسانی است و هر روز اطلاعات جدیدی بدست می آیدو همچین می توانید برای آگاهی کامل از عوارض خود ارضایی با مشاوره عوارض خود ارضایی تماس حاصل فرمایید.

خود ارضائی باعث مشکلات جنسی و روحی فرد می شود و کنترل آن نیاز به کمک از مشاوره جنسی تمرین و آمادگی روحی و ذهنی دارد.

مشاوره ترک خود ارضایی

خود ارضائی در هر دو جنسیت آشکار است .در دوران کودکی ابتدا کودک برای شناخت اندام خود و حس کنجکاوی دست به این کار می زند.اما در سن نوجوانی و جوانی  زمانی که به سن بلوغ می رسند کم کم دچار فشار های روحی و جسمی از لحاظ نیاز جنسی می شوند و در صورت عدم به ارضا شدن هنگام خواب تخلیه می شوند.خود ارضائی برای مردان بعد از ازدواج هم صورت می گیرد. در بعضی موارد مردان برای تخلیه خود در مدت زمانی هفته های آخر بار داری، برای رفع نیاز های جنسی خود دست به این کار می زنند.

مشکلات روحی خود ارضایی

فرد بعد از خود ارضایی به حس پشیمانی می رسد و با خود می گوید که این اخرین بار است.اغلب فرد بعد این کار خود را یک آدم ضعیف و بی اراده می بیند و احساس می کند مانند دیگران نیست و دچار بی ماری شده است.خود ارضائی تنها شهوت شما را خالی می کند ولی حس لمسی و عاطفی در کار نیست و این باعث می شود که شما بعد خود ارضایی به آرامش روحی و جسمی نرسید و همین امر سبب می شود که فرد حس کند برای رسیدن به این ارامش باید این کار تکرار کند و اعتیاد به این کار باعث می شود که فرد دچار افسردگی شود.

درواقع مشکلات خود ارضائی ممکن است به زندگی فرد زیان برساند و باید برای رفع این مشکل به یک مشاور مراجعه کنید.

اگر فرد  به هردلیلی از رجوع به مشاوره خانواده و یا حتی مشاوره روانشناسی به صورت حضوری اجتناب می کند می تواند از طریق تلفن ثابت با مشاوره روانشناسی تلفنی مالیم گروه ارتباط برقرار کند و مشکل خود را به کمک مشاور جنسی حل کند.

درباره ی مشاوران مالیم

3 دیدگاه

 1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
  اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

 2. معماي خود – ارضائی جنسی

  خود – ارضائی جنسی از آن نوع مسائلی است که در قلمرو اخلاق و علم ھرگز پاسخی روشن نداشته و یکی از واکنشھای طبیعی و مزمن در بشر است و دارای دو زمینه و علّت است : شھوانی و عاطفی . و این دو توأمان در این امر دخیل ھستند زیرا فراوان ھستند کسانی که بعد از ازدواج ھم به این عمل ادامه می دھند. و حتّی بسیارند کسانی که بعد از ازدواج ھم به این کار روی میکنند .و این امر دال بر قحطی عاطفی و ناکامی در رابطه صمیمی با ھمسر است. خود – ارضائی به لحاظ اخلاقی و شرعی نمی تواند کاملاً منع شود زیرا چه بسا موجب ارتکاب به زنا می شود که یک گناه کبیره است و در این خود – ارضائی یک امر اخلاقی برای پیشگیری از گناه محسوب می گردد . قحطی جنسی و یا عدم رضایت عاطفی در رابطه جنسی علت شھوانی آن است ولی احساس تنھائی و انزوا و عدم رابطه عاطفی و قلبی با جنس مخالف علت روانی این امر می باشد . و فرد در خود – ارضائی از فشار ناشی از این دو قحطی موقتاً رھا می شود . از این منظر خود – ارضائی نوعی خود – درمانی و خویشتن داری از زنا نیز محسوب می گردد ھر چند که ادامه طولانی مدت و عادت به این امر بتدریج عوارض جسمانی و عصبی و روانی حادی بھمراه دارد لذا در بلند مدت نمی تواند دارای خیر و فایده ای اخلاقی یا بھداشتی و روانی باشد . خود – ارضائی در بلند مدت مانع تلاش انسان برای برقراری رابطه عاطفی و ھمچنین مانع ازدواج و مانع تلاش برای رفع مشکلات در روابط عاطفی است .

  از کتاب ” دایره المعارف عرفانی ” استاد علی اکبر خانجانی – جلد اول ص 175

 3. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد