خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده و زوج درمانی

مشاوره خانواده و زوج درمانی

مشاوره خانواده و زوج درمانی

مشاوره خانواده و زوج درمانی چیست؟ زوج درمانی نوعی از روان درمانی است که هدف آن کاهش ناهماهنگی و تنش زناشویی و تشکیل تعادل روان شناختی در ارتباط دوطرفه است.

بحث های روانی،جنسی ،سیاسی و… می تواند باعث ایجاد تعارض و اختلاف میان زوجین شود.زوج درمانی می تواند زیر نظر روان پزشک،روانشناس یا مشاوره خانواده صورت بگیرد.در این نوع مشاوره ،مشاور می کوشد با اتکا به دانش و تجربه خود از آشفتگی موجود در بین زوجین بکاهد.

مشاوره خانواده و زوج درمانی

برای این کار نیاز است الگوهای منفی قابل تکرار و خطاهای فکری هرکدام را به طرف مقابل بشناسد و به دنبال آن الگوهای ناسازگار ایجاد شده را حل نماید.به دنبال این کارها نظم را برقرار کند و باعث رشد شخصیتشان شود.

مرکز مشاوره خانواده و زوج درمانی

گاهی اوقات زوج درمانی مربوط به مشاوره درباره ازدواج می باشد.در بعضی از آشنایی های مربوط به ازدواج تعارض مشخصی در خانواده ها مشاهده می شود که باعث مراجعه می شود و هدف از این نوع مشاوره حل و برطرف کردن این تعارض است.

کسی که بعنوان زوج درمان معرفی می شود دارای روند کاری مختص به خود است.گاهی این نوع درمان به صورت درمان فردی انجام می شود.به این صورت که هرکدام از زوجین با مشاور مخصوص خود صحبت می کنند.به احتمال زیاد این دو مشاور آشنایی باهم ندارند.

نوع دیگری نیز وجود دارد که به آن درمان مشترک گویند.این نوع درمان رایج ترین و متداول ترین نوع درمان است.در این روش درمانگر با هر دو طرف به صورت مشترک دیدار و جلسه دارد.بعضی از درمانگرها نیز به این روش عمل می کنند که یک فرد با جنسیتی مخالف خود بعنوان یاردرمانگر استفاده می کنند تا یکی از زوجین که با درمانگر مغایرت جنسی دارد گمان نکند میان دو هم جنس گیر کرده است.

در رواندرمانی گروهی زوجین تحت درمان روان پویایی قرار می گیرند تا نگرش های گذشته و حال خود را بررسی کنند و به دید و ایده جدید دست پیدا کنند.در این جلسات ممکن است هریک از زوجین مورد انتقاد و نکوهش از جانب سایت اعضای گروه قرار گیرد.

گاهی درمان به شکل درمان ترکیبی صورت می گیرد.در درمان ترکیبی هر یک از روش های ارائه شده در بالا همزمان باهم ارائه می شود.

ابتدا می توانید در روان درمانی فردی حضور پیدا کنید به دنبال آن روش درمان خود را به شکل مشترک به موازات هم قرار دهند و در نتیجه درمان خود را با شیوه روان درمانی گروهی خاتمه ببخشند.

بهتر است از زوج درمانی زمانی استفاده کنیم که دیگر مشاوره ها و درمان های انفرادی نتیجه ندهد و رنج هر دو طرف یا یک طرف کاملا مشهود باشد.

برای دریافت مشاوره حضوری با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد