خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده قبل از طلاق

مشاوره خانواده قبل از طلاق

مشاوره خانواده قبل از طلاق

مشاوره خانواده قبل از طلاق زیر نظر بهزیستی امری واجب و ضروری شده است، و تا وقتی که نامه مشاوره قبل از طلاق به دادگاه ارجاع داده نشود، حکم طلاق جاری نمی شود.

چرا مشاوره قبل از طلاق؟ آمار بسیار بالای طلاق و افزایش هر ساله این آمار نسبت به سال گذشته، در چند سال اخیر باعث چالش ها و مشکلات بسیار زیادی برای خانواده ها مخصوصا زن ومرد و فرزندان شان شده است.

مشاوره قبل از طلاق توافقی

این مساله مسؤلین را به این فکر انداخته که تا می توانند آمار طلاق را کاهش دهند. به همین خاطر راهکار مشاوره طلاق توافقی و قبل از طلاق را اجرا کردند.(زوج هایی هم که توانایی پرداخت حق مشاوره را نداشته باشند می توانند،یارانه خاص بگیرند.)

مشاور می تواند به زوج ها کمک کند که ریشه و علت اصلی مشکلات خود را بشناسند ، و در جهت رفع و بر طرف کردن این مشکلات به زوج ها کمک کنند.حتی در بعضی موارد مشکلات و مشاجرات سطحی و قابل بر طرف شدن است.

آیا مشاوره قبل از طلاق موثر بوده؟باید بگویم که مشاوره قبل از طلاق در ظاهر خوب است ، ولی در نتیجه تاثیر چندانی نداشته است.زیرا این شیوه مشاوره تقریبا به صورت ظاهری و تشریفاتی انجام می شود.

اکثر آن دسته از زوج هایی که در مشاوره خانواده قبل از طلاق از طلاق منصرف شده اند، هم در عمل مشکلاتشان بر طرف نشده است،و بعد از مدتی دوباره برای درخواست طلاق مراجعه می کنند. زیرا زن و شوهری که برای طلاق اقدام می کنند، به این نتیجه می رسند که نمی توانند در کنار همدیگر زندگی کنند.

این افراد تقریبا همه راه ها ی خود را رفته اند،و تلاش های خود را کرده اند. بهتر است این گونه مشاوره ها قبل از ازدواج  و به شیوه اصولی و دقیق (نه به صورت تشریفاتی و سرسری) انجام شود تا بتوان نتیجه آن را در عمل مشاهده کرد.

به عقیده بنده مشاوره قبل از ازدواج هم به خودی خود نمی تواند راهگشا باشد قبل از آن باید  فرهنگ سازی کرد، و حتی در دوران تحصیل به دانش آموزان آموزش های لازم را داد، و آن ها را برای زندگی در آینده آماده ساخت .

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد