خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری

مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری

مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری

مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری :مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری شد، شاید بعضی از زوج ها در همین جلسات مشاوره از تصمیم خود صرف نظر کنند.

زمانی که مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری شد، زوج ها مجبور هستند که در جلسات مشاوره شرکت کنند، و در صورت لزوم به دادگاه مراجعه کنند، اگر زوج ها در این جلسات شرک نکنند نمی توانند نامه ی طلاق را از سازمان بهزیستی کشور دریافت کنند.

به همین دلیل کسانی که برای گرفتن طلاق به دادگاه مراجعه می کنند، ابتدا آن ها را به مراکز مشاوره قبل از طلاق ارجاع می دهند، شرکت در این جلسات مشاوره خانواده قبل طلاق به نفع زوج ها می باشد، زیرا تجربه ی مشاوران در این زمینه می گوید که بسیاری از مشکلات نظیر: دعوا و مشاجره،اختلاف نظرها، دخالت خانواده ها، دلایل غیر منطقی برای طلاق و … را برطرف سازیم.

ضرورت مشاوره خانواده قبل از طلاق اجباری

قبل از طلاق، افراد ریش سفید فامیل هم اقدام می کنند تا این زوج ها از هم جدا نشوند و معمولا هم نقش بسزایی در منصرف کردن زوج ها در طلاق دارند، مشاوره خانواده قبل از طلاق هم مانند ریش سفید های فامیل با برگزاری کلاس های آموزش مهارت های زندگی و سبک زندگی برای این افراد تلاش می کند.

حال اگر با پا در میانی پیشکسوت ها و شرکت در جلسات مشاوره، باز هم زوج ها مصر به گرفتن طلاق باشند، اقدامات خود را برای طلاق به انجام می رسانند. آمار و احتمالات در استان یزد نشان می دهد که این روش ها حدودا 50 درصد از زوج ها را از قدام به طلاق منصرف کرده است.

اگر طرح مشاوره پیش از طلاق توسط قوه قضاییه ابلاغ شود این طرح اجباری می شود و داشتن نامه از سازمان بهزیستی کشور هم جزء مدارکی است که باید در پرونده طلاق وجود داشته باشد. هم اکنون در سراسر کشور 1200 مرکز دولتی مشاوره طلاق و 120 مرکز غیر دولتی مشاوره طلاق آماده ی ارائه ی خدمات به زوج هایی که تصمیم به طلاق دارند می باشد.

سازمان بهزیستی به زوج هایی که توان پرداخت هزینه های کلاس مشاوره را ندارند یارابرگ ارائه می دهد، که با داشتن یارابرگ شما می توانید تمامی کلاس های مشاوره را به صورت رایگان شرکت کنید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد