خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در آران و بیدگل

مشاوره خانواده در آران و بیدگل

مشاوره خانواده در آران و بیدگل

مشاوره خانواده در آران و بیدگل :

مشاور خانواده خوب در سعادت آباد – مشاوره خانواده online – مشاور خانواده رایگان آنلاین – مشاور خانواده

برای دریافت مشاوره خانواده با مشاوران تلفنی ما تماس بگیرید.

مشاوره خانواده یکی از نیاز های هر خانواده در جامعه امروزی به شمار می آید. برخی از روش ها و رویکردهای مشاوره خانواده را میتوانید در ادامه مشاهده کنید.

مطالبی که در ادامه توضیحات می آید، صرفا جهت راهنمایی و هدایت مشاورها می باشد؛ البته این اطلاعات مفید می تواند در جهت راهنمایی و کمک به افراد خانواده نیز باشد.

 شیوه مشاوره خانواده نوین

این شیوه مشاور خانواده یکی از عالی ترین روش برای آن دسته از خانواده هایی است که نمیتوانند و یا نمیخواهند در مراکز مشاور خانواده و یا دفاتر مشاوره ای حاضر شوند. این سبک از مشاوره خانواده از دو مفهوم اصلی تشکیل شده است؛ هسته اول، استراتژی مثلثی و هسته دوم، استراتژی تمایز است.

در استراتژی مثلثی مشاوره خانواده از شخص سومی به عنوان واسطه ای برای حل اختلافات دو نفر در خانواده استفاده می‌کند به عنوان مثال استفاده از پدر برای حل اختلافات زوجین و یا در سبک استراتژی تمایز از شیوه های غیرمستقیم برای حل تعارض ها و اختلافات افراد خانواده استفاده می شود که یکی از این شیوه ها نوشتن نامه و یا واسطه گری مشاور خانواده است.

 شیوه مشاوره خانواده نظام مند و دارای ساختار

توجه اصلی این مدل مشاوره خانواده بر اساس تنظیم دوباره نقش ها و قدرت های افراد خانواده ،در خانواده است. بسیاری از تعارض ها درون خانواده ها بر اساس عدم تنظیم نقش ها و قدرت ها میان افراد خانواده است نقشه پدر کمرنگ شده و نقش مادر پررنگ و یا نقش فرزندان نسبت به پدر و مادر تغییر میکند و این ها زمینه ساز بروز انواع تعارض ها و اختلافات و ناراحتی در خانواده می شود.

در سبک مشاوره خانواده ساختارمند، به هیچیک از افراد خانواده ظلم و عدم رعایت حقوق برای افراد صورت نمی‌گیرد؛ مشاور خانواده سعی می کند تا با تعادل سازی میان افراد خانواده ، روابط و همبستگی و صمیمیت آنها را تقویت کند. همبستگی یکی از مهمترین اهداف مشاور خانواده در این تکنیک است و مشاوره خانواده سعی می کند تا با استفاده از خود افراد خانواده گزارش ها را به صورت مداوم و پایدار دریافت کند تا ارتباطات  بنیادین و تاثیر گذاری را در خانواده ایجاد کند.

شیوه مشاوره خانواده سیستماتیک

در تکنیک مشاوره خانواده سیستماتیک ، مشاور خانواده به نتیجه گیری هایی که میشود از رفتارهای اعضای خانواده  گرفت توجه و تمرکز می‌کند ،علاوه بر این قابل ذکر است که  مشاور خانواده در روابط خانوادگی افراد نفوذ نمیکند، صرفاً این دخالت ها در سطح ناخودآگاه و بسیار سطحی اتفاق می‌افتد.

درمانگر در این شیوه رویکرد خنثی و دور از انتظار را در نظر میگیرد و در عین حال اعضای خانواده را با اطلاعات درست و بیان نمونه رفتارهای درست به صورت ناخودآگاه آموزش می‌دهد. در این شیوه هیچ کدام از اعضای خانواده احساس نمی‌کنند که فرد دیگری در تصمیمات و رفتارهای او دخالت می‌کند، بلکه وی به صورت ناخودآگاه وارد بازی درست و موثری شده است که نتیجه آن بهبود روابط بین فردی و خوشحالی خانواده است.

سبک مشاوره خانواده استراتژیک

این روش مشاوره خانواده یک رویکرد مستقیم و کوتاه مدت مشاوره خانواده اتخاذ می شود. این نوع شیوه برای خانواده هایی است که نیاز دارند در مدت زمان کوتاهی نتایج مثبتی را ببینند. اکثر ناامیدی های افراد خانواده با دیدن بعضی نتایج مثبت حتی نتایج خیلی جزیی و کوچک به امید تبدیل می‌شود و این تشخیص درست مشاوره خانواده است که در چه مقطع زمانی چه تکنیک و چه روشی را در مشاوره خود به کار ببندد.

اصولاً در این روش استراتژی های کوتاه مدتی به صورت مستقیم به فردی که دچار مسئله ای خاص  و یا مشکل شده و یا عامل بوجود آمدن مشکل است ارائه می شود و از او خواسته می شود تا یک سری کارهای مهم جهت  رفع سریع مسائل مهم انجام دهد. پس از انجام این کارها مشاور خانواده این اقدامات را به صورت خیلی کلی در بخش  کارهای مثبت و منفی مورد بررسی و پژوهش قرار می دهد. در این روش، درمانگر (مشاور) وظیفه به وجود آوردن حس تمایل و امید بخشی را برای افراد خانواده برعهده دارد تا بتوانند مشکلات را به صورت  عمیق و بنیادی حل کنند.

سامانه مشاوره تلفنی گروه مالیم

شما عزیزان می توانید از همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی مالیم گروه از طریق تلفن ثابت

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

43 52 907 909

با  سامانه تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

با شماره تلفن بالا تماس حاصل فرمایید.

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد