خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده خانم

مشاوره خانواده خانم

مشاوره خانواده خانم

مشاوره خانواده خانم که به عنوان مشاور روانشناختی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانوادتان بهتر کمک کند تا ارتباطات و حل و فصل اختلافات را بهبود بخشد.

درمان خانواده معمولا توسط یک روانشناس، کارمند پزشکی بالینی یا درمانگر مجاز ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک لیسانس و یا مدرک کارشناسی ارشد هستند و ممکن است توسط یک دکتر روانشناس و ازدواج و خانواده درمانی مشاوره داده شود.

برای دریافت مشاوره خانواده با مشاوران مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

درمان خانواده اغلب کوتاه مدت است. و ممکن است شامل همه اعضای خانواده یا فقط کسانی باشد که مایل به شرکت در آن باشند. برنامه درمان شما بستگی به وضعیت خانواده شما خواهد داشت.

این جلسات مشاوره می تواند به شما مهارت هایی را آموزش دهد تا ارتباطات خانوادگی را تقویت کند حتی پس از تمام شدن جلسات درمان.

بهترین دکتر مشاور خانواده در تهران

چرا ما به مشاور نیاز داریم

مشاوره خانواده می تواند به بهبود روابط شما با همسرتان، فرزندان و سایر اعضای خانواده کمک کند. شما ممکن است مسائل خاصی مانند مشکلات زناشویی یا مالی، درگیری میان والدین و کودکان و یا تاثیر سوء مصرف مواد یا بیماری روانی در کل خانواده را مورد بررسی قرار دهید.

انواع درمان های روانپزشکی به درمان خانواده کمک می کند، به ویژه اگر یکی از اعضا خانواده شما بیماری یا بیماری روانی داشته باشد که نیاز به درمان های اضافی یا توانبخشی دارد. مثلا:

مشاوره خانواده ممکن است به اعضای خانواده کمک کند در صورت اینکه یک زوج مبتلا به بیماری روانی جدی مانند اسکیزوفرنی هستند، کمک کند، اما فرد مبتلا به اسکیزوفرنیا باید با برنامه پیش برود و درمان فردی او ممکن است شامل داروها، درمان یک به یک یا سایر درمانها باشد.

در مورد مشاوره اعتیاد،خانواده می توانند در مشاوره خانواده شرکت کنند، در حالی که فردی که اعتیاد دارد در درمان های گروهی شرکت کند. گاهی اوقات ممکن است خانواده در درمان او مشارکت داشته باشند،حتی اگر شخص مبتلا به اعتیاد به دنبال درمان خود نباشد.

مشاوره خانواده می تواند در هر موقعیت خانوادگی که باعث استرس، غم و اندوه، خشم و یا درگیری می شود مفید باشد. این می تواند به شما و اعضای خانواده تان کمک کند تا یکدیگر را بهتر درک کنید و مهارت های مقابله ای را بیاموزند تا با یکدیگر نزدیک تر شوند.

چگونه آماده می شوید برای مشاوره

شما می توانید از از یک مشاور درخواست اولیه خود برای ارجاع به یک مشاور بپرسید. اعضای خانواده یا دوستان ممکن است توصیه هایی را براساس تجربیاتشان ارائه دهند. شما همچنین می توانید از ، روحانیت یا سازمان های بهداشت روانی دولتی یا محلی برای درخواست مشاوره کمک بگیرید البته در بعضی از موارد.

قبل از برنامه ریزی جلسات با یک مشاور، در نظر بگیرید که آیا مشاور مناسب خانواده شما می باشد. در اینجا چند سوالی که  برای بررسی و سوالات وجود دارد را نوشته ام تا از مشاور خود سوال بفرمایید:

مشاوره خانواده خانم

تجربه پس زمینه شما درباره مشاوره چیست؟ آیا شما توسط دولت مجوز دارید؟ آیا شما در رشته روانشناسی خانواده آموزش خصوصی دارید؟ تجربه شما با نوع مشکل خانواده من چیست؟

محل و در دسترس بودن دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چیست؟ آیا در موارد اضطراری در دسترس هستید؟

طول و تعداد جلسات چه مدت جلسه ای است؟ اغلب جلسات برنامه ریزی شده است؟ چند جلسه باید انتظار داشته باشم؟

هزینه ها و بیمه برای هر جلسه چقدر هزینه می کنید؟ آیا خدمات شما توسط برنامه بیمه درمانی من تحت پوشش قرار می گیرد؟ آیا من نیاز به پرداخت هزینه کامل از پیش وجود دارد؟ سیاست شما در جلسات لغو شده چیست؟

چه انتظاری دارید؟

خانواده درمان به طور معمول چندین اعضای خانواده را برای جلسات درمان همراه می کند. با این حال، یک عضو خانواده نیز ممکن است یک درمانگر خانواده را به صورت جداگانه ببیند.

جلسات معمولا حدود 50 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. زمان مشاوره خانواده اغلب کوتاه مدت هستند – معمولا در حدود 12 جلسه. با این حال، چقدر شما ملاقات می کنید و تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی به وضعیت خاص خانواده شما و توصیه های متخصص دارد.

در طول مشاوره می توانید:

توانایی خانواده شما در حل مشکلات را بررسی کنید و افکار و احساسات خود را به صورت مولد بیان کنید

کاوش نقش های خانوادگی، قوانین و الگوهای رفتاری برای شناسایی مسائلی که به درگیری کمک می کنند – و راه های کار کردن از طریق این مسائل

شناسایی نقاط قوت خانواده خود، مانند مراقبت از یکدیگر و ضعف ها، مانند مشکل در اعتماد به یکدیگر

مثال: افسردگی

بگو که فرزند شما دارای افسردگی است. خانواده شما افسردگی خود را درک نمی کند و یا اینکه بهترین راه برای ارائه حمایت. اگرچه شما در مورد رفاه فرزندتان نگران هستید، گفتگو با فرزند یا سایر اعضای خانواده شما به استدلال ها می آید و احساس نا امیدی و عصبانیت می کنید. ارتباطات کاهش می یابد، تصمیمات بی رحم، اعضای خانواده اجتناب از یکدیگر و ریف رشد گسترده تر.

در چنین وضعیتی، خانواده درمانی می تواند به شما کمک کند:

چالش های خاص خود را مشخص کنید و چگونه خانواده خود را در حال دست زدن به آنها

یادگیری راه های جدید برای تعامل و غلبه بر الگوهای ناسالم مربوط به یکدیگر

تنظیم اهداف فردی و خانوادگی و کار بر روی راه هایی برای دستیابی به آنها

برای دریافت مشاوره خانواده با مشاوران مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس حاصل فرمایید.

مشاوره خانواده به طور خودکار مشکلات درونی خانواده را حل نمی کند یا وضعیت ناخوشایندی را از بین می برد. اما او می تواند به شما و اعضای خانواده تان کمک کند تا یکدیگر را بهتر درک کنند و می توانند مهارت های لازم برای مقابله با موقعیت های چالش انگیز را به نحو موثرتری ارائه دهند. این ممکن است به خانواده کمک کند تا یک احساس همبستگی به دست آورند.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد