خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده تلفنی رایگان امروزه سوال اساسی که مطرح می شود که چرا از مشاوره خانواده تلفنی استفاده کنیم؟

در این نوشته سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

تجربه ثابت کرده است برای حل بعضی از مشکلات خانوادگی که تمام اعضای خانواده را درگیر کرده است،ضروری است که یک بررسی یکپارچه و یک دست از کل اعضای خانواده به عمل آوریم.

یک مشاوره مشکلات خانوادگی در کنار مشکلات فردی اعضای خانواده،ساختار روابط بین فردی اعضای خانواده با یکدیگر را نیز تحلیل و اصلاح می کند تا بعد از طول درمان ،تنش و کشمکش های گذشته میان افراد وجود نداشته باشد.

مشاوره خانواده تلفنی چه کمکی می تواند به ما بکند؟

زمانی فرا می رسد که مشکل خانوادگی فراگیر می شود و تمام اعضای خانواده را درگیر می کند.در این زمان ضرورت وجود یک مشاوره خانواده به خوبی حس می شود.در این زمان مشاوره خانواده کلیه مشکلات خانواده را فهرست می کند.

وضعیت کلی خانواده را به صورت زنجیره ای و شبکه ای بررسی می کند و گاهی براساس تجربه با حل مشکل یکی از اعضای خانواده می تواند به طور کلی ارتباط همه مسائل و مشکلات را قطع کند و روند بهبود نسبی پیدا کنند.

مشاوره خانواده تلفنی

کارایی یک مشاوره خانواده زمانی مشخص می شود که ابتدا اعضای خانواده مشکلات خود را با مشاور در میان بگذارند و مشاور کمک میکند تا اعضای خانواده زندگی خود را در تمام ابعاد بررسی کند و به دنبال آن برای رفع مشکلات شخصی و ایجاد ارتباط درست با سایر اعضای خانواده مهارت های لازم را کسب کند.

راهکارهای مشاوره خانواده

افرادی وجود دارند که با سایر اعضای خانواده خود مشکل دارند و زمانی که به صورت انفرادی نزد مشاور میروند رضایت کامل ندارند.تجربه ثابت کرده است هنگامی که این افراد به صورت خانوادگی به مشاوره خانواده مراجعه می کنند حالشان بهتر می شود دلیل این قضیه به شرح زیر است :

1.برای بهبود وضعیت خانواده خود قدم برداشته اند.

2.مشاوره خانواده به عنوان فردی خارج از ماجرا خیلی راحت و واضح می تواند خیلی از ناگفته ها را بیان کند.

3.سایر اعضای خانواده نیز از مشاوره خانواده تاثیر مثبت می گیرند.

4.پس از گذراندن طول درمان ،حال تمام اعضای خانواده مهارت های جدیدی کسب کرده اند و با طراحی جدید محیط زندگی سبک جدیدی را در زندگی اعمال می کنند.

البته نکته مهم این است که اعضای خانواده با یادگیری مهارت های جدید و به کارگیری آن سعی میکند به محیط بی انگیزه قبل بازنگردد.

برای مشاوره خانواده تلفنی با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد