خانه / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده تربیت دختران

مشاوره خانواده تربیت دختران

مشاوره خانواده تربیت دختران

مشاوره خانواده تربیت دختران : در تربیت دختران چگونه عمل کنیم؟

در تربیت دختران چگونه عمل کنیم، سوالی است که اکثر پدر و مادر ها از مشاوران خانواده می پرسند. در تربیت دختران باید به گونه ای عمل کنید که زمانی که دختر شما می خواهد درباره ی کار اشتباهی که مرتکب شده است، صحبت کند از شما نترسد و شما را مانند یک دوست که به حرف های او گوش می دهد قبول داشته باشد. هیچ گاه فرزند خود را برای اشتباهاتش سرزنش نکنید.

رفتار دختران با پسران متفاوت است در واقع روش تربیتی که برای پسران استفاده می شود را نمی توانیم برای دختران هم استفاده کنیم. دختران ارتباط با جنس مخالف را از پدر یاد می گیرند و پسران هم ارتباط با جنس مخالف را از مادر یاد می گیرند، بنابر این پدر و مادر باید فرزند خود را به خوبی بشناسند تا بتوانند با او ارتباط داشته باشند در غیر اینصورت باعث دوری فرندان از پدر و مادر می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد در تربیت دختران با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

مشاوره خانواده در مورد تربیت دختران

اخلاق پسر ها به گونه است که می خواهند مستقل باشند و دوست ندارند وابسته خانواده باشند و نیازی به مهر و محبت هم ندارند، اما در دختران این گونه نیست، دختران دوست دارند در مورد احساس هایشان حرف بزنند و به مادرشان کمک کنند. همین موضوع باعث می شود انتظار از دختران بیشتر از پسران باشد.

هر پدر و مادری فرزند خود را چه دختر و چه پسر دوست دارد، بعضی از خانواده ها برای بهتر شدن فرزندانشان آنها را سرزنش می کنند که باید اینگونه رفتاری کنی و یا اگر آن کار را انجام دهی ما به تو افتخار میکنیم اما حقیقت موضوع این است که ما باید فرزندانمان را هر طوری که هستند با هر کم و کاستی بپذیریم و برای آن ها ارزش قائل شویم.

در تربیت دختر ها باید به گونه ای عمل کنیم که هیچ گاه از دختر بودن خودشان احساس شرمندگی نکنند و به آن ها نگاهی طبیعی داشته باشیم، برای مثال اگر فرزند بزرگتر خانواده پسر باشد نباید اجازه دهید که اختیار خواهر کوچک تر از خودش را به عهده بگیرد و یا برای او ارزشی بیشتر از دخترتان قائل شوید.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد