خانه / مشاور کودک / مشاوره حرف شنوی کودکان

مشاوره حرف شنوی کودکان

مشاوره حرف شنوی کودکان

مشاوره حرف شنوی کودکان : روش های موثر برای حرف شنوی کودکان

روش های موثر برای حرف شنوی کودکان، کودک حرف شنو، حرف شنوی کودک، همه ی این ها مطالبی است که در این مقاله به توضیح آن ها می پردازیم. داشتن یک کودک حرف گوش کن آرزوی همه ی پدر و مادر هاست، برای مثال وقتی به کودک می گوییم بایست! توقع داریم که بایستد، یا به او می گوییم برو مسواک بزن می خواهیم کودک این کار ها را بدون هیچ چون و چرایی بپذیرد.

تربیت فرزندان و چگونه رفتار کردن آنها به طوری که برای همه مورد پسند باشند کار آسانی نیست. والدین نمی توانند با زور و کتک، بد زبانی و قهر کردن فرزندان حرف گوش کنی داشته باشند برای این کار، روش های اصولی و تکنیکی تری هم وجود دارد که باید از همان اوایل کودکی شروع کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش های موثر برای حرف شنوی کودکان با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

روش های موثر برای حرف شنوی کودکان

  • برخورد مثبت داشته باشید

زمانی که فرزند شما کار خوبی انجام می دهد، آن را تشویق کنید و از او بخواهید تا کارهای خوب بعدی را هم انجام دهد. زمانی که شما برای کارهای کودکتان امتیازی در نظر بگیرید و از او تعریف کنید، کودک شما به طور باور نکردنی حرف شما را گوش خواهد داد. برای مثال به او بگویید: آفرین که صبحانه رو کامل خوردی حالا برو مسواک بزن.

  • برای کنترل او به نرمی رفتار کنید

برای حرف شنوی فرزندتان در مقابل کاری که قرار است برای شما انجام دهد، به آرامی سمت کودکتان رفته و آن را نوازش کنید به طوری که وجود شما موجب آرامش کودک شود به این تربیب هر خواهشی از او داشته باشید جواب منفی نخواهید شنید.

  • فرزند خود را دوباره راهنمایی کنید

هیچ گاه فرزندتان را برای کاری که اشتباه انجام می دهد سرزنش نکنید به جای سرزنش کردن برای او توضیح بدهید که کار شما اشتباه بوده و باید این کارها را انجام بدهی.

  • کودک ها را از آینده مطلع کنید

کودک ها در لحظه زندگی می کنند و متوجه خطراتی که آنها را تهدید می کند نیستند برای مثال اگر کودکی که روی میز ایستاده را به زور به مکان دیگری منتقل کنید کودک آزار میبیند ولی اگر او را آگاه کنید که ممکن است از روی میز بیفتی و آسیب ببینی، خودش حرف شما را می پذیرد و از میز پایین میاد.

برای ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه فقط از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد