خانه / مشاور کودک / مشاوره تربيت صحيح كودكان

مشاوره تربيت صحيح كودكان

مشاوره تربيت صحيح كودكان

مشاوره تربیت صحیح کودکان در زمینه ارائه شیوه های صحیح فرزندپروری و تربیت کودک خدمات نوین و شایانی ارائه داده است.در این نوشته سعی داریم به بررسی فرزند پروری مثبت که یکی از شاخه های مشاوره تربیت صحیح کودکان است بپردازیم.

یک نوع طرز فکر غلط مبنی بر اینکه والد بودن و تربیت صحیح فرزندان خصوصیتی ذاتی است ک بعد از تولد فرزند پدیدار می شود در میان خانواده ها علی الخصوص زوج های جوان وجود دارد.براساس نظر کارشناسان امر فرزند پروری و تربیت آن یک مهارت است که باید برای کسب آن آموزش دید.

برای دریافت مشاوره فرزند پروری وارد صفحه شوید.

امروزه برخلاف گذشته بکارگیری روش های سنتی در تربیت فرزندان کیفیت و کارایی سابق را ندارد.فرزند پروری مثبت یک نوع نگرش در جهت افزایش رشد عمومی کودک و کنترل و اداره اعمال و رفتار کودک با روش درست است.آمار نشان می دهد کودکانی که با این روش بزرگ می شوند کمتر دچار اختلالات رفتاری می شوند.

تربیت کودک 3 ساله

شیوه های صحیح فرزندپروری و تربیت کودک

فرزندپروری مثبت از چند جنبه بررسی می شود که در این جا به بررسی 2 جنبه آن می پردازیم.

1.فرزند باید در محیطی امن و جالب توجه فعالیت و زندگی کند.

از اصلی ترین نیازهای کودکان کم سن وسال داشتن محیطی امن وسالم برای بازی است.به ویژه زمانی که کودک برای بازی و جابه جایی سینه خیز حرکت می کند نیاز اساسی به محیط امن دارد.

برای مشاوره کودک وارد صفحه شوید.

از علل اصلی آسیب دیدن کودکان کم سن و سال محیط خانه است.محیطی امن به محیطی گفته می شود که در آن با احتمال کم آسیب دیدگی ،کودک به کشف محیط خود بپردازد و در طول روز سرگرم باشند.البته باید نظارت کافی به روی اعمال و رفتار کودک خود داشته باشید.اینکه کجا می رود و یا با چه کسی و چه چیزی سروکار دارد.

2.باید برای فرزند خود محیط مثبتی که جنبه اموزشی نیز داشته باشد فراهم کنید.

والدین با بدانند نیازی به حضور مستمر آن ها در کنار فرزند نیست.زمانی که کودک به مراقبت و توجه شما نیاز دارد باید در کنار او باشید.اگر در کنار شما است باید لحظه ای از فعالیت خود دست بکشید ودر کنار او باشید.بهتر است با محبت و توجه تمام او را تشویق کنید تا کارهای شخصی خود را به صورت مشتقل بتواند انجام دهد.

زمانی که می بینید فرزند کار و فعالیتی مطابق میل شما انجام می دهد اورا تشویق کنید.فرزندان نیاز به توجه و حمایت والدین دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد