خانه / مشاوره روانشناسی / مشاوره با نوجوان دختر در سن بلوغ

مشاوره با نوجوان دختر در سن بلوغ

مشاوره با نوجوان دختر در سن بلوغ

مشاوره با نوجوان دختر در سن بلوغ دوره ای طبیعی قابل پیش بینی است که هر انسانی در یک سن و دوره ی خاصی وارد آن می شود. در سن بلوغ  دگرگونی های جسمی ، جنسی ، شخصیتی ، روحی و روانی  در نوجوان شکل می گیرد.انسان ها در این دوره در مرحله در حال گذر از دوره کودکی و وترد شدن به دوره بزرگسالی است.

در این دوره تغییرات ظاهری زیادی در انسان شکل می گیرد و همین امر ممکن است باعث ترس و استرس نوجوانان شود.

اغلب خانواده با اینکه می دانند بلوغ دوره ای کاملا طبیعی است با این حال فکر می کنند که مشکلات مهمی برای فرزند و خودشان پیش امده. بعضا دیده می شود که نوجوانان با ورود به دوره بلوغ دچار مشکل روحی نیز می شوند.اما با رفتار مناسب خانواده و رعایت نکات مهم دوره بلوغ می توانند این دوره را برای نوجوان زیبا سازند و بتوانند تاثیرلت مثبتی بر فرزندان خود بگذرانند.

ما در این مقاله سعی داریم در مورد دوران بلوغ دختران توضیحاتی را ارائه دهیم .شما برای دریافت نکات مهم دوران بلوغ دختران می توانید با مشاوره مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

نحوه برخورد با نوجوانان در سن بلوغ

تغیرات جسمانی زیادی در این دوره برای دختران ایجاد می شود.مهمترین علائم این دوره برای دختران شروع عادت ماهیانه می باشد که در بسیاری از موارد باعث ترس و افسردگی موقت دختران نیز می شود.

تغیرات دیگر دختران در این دوره مانند : افزایش قد ، افزایش وزن ، رشد موهای زائد بدن می باشد.اما این را هم باید بدانیم که زمان روع این دوره و علائم کامل آن بستگی به عواملی مانند : شرایط محیطی و هورمونی و ژنتیک دختران بستگی دارد.

روابط والدین با دختران خود می تواند تاثیر بسزایی برای آرامش آن ها داشته باشد.مادران باید به گونه ای با فرزند رفتار کنند که دختر احساس امنیت کند و بتواند مشکلات خود را با مادرش درمیان بگذارد.

رابطه پدر با دختر در این دوره بسیار مهم است.پدر می تواند با رفتار و برخورد درست احساس آرامش ، محبت ، امنیت را برای دختر فراهم کند و دختر با احساساتی که در این دوره در گیر آن می شود احساس کمبود محبت نکند و دچار افسردگی نشود و از مشکلات دیگری که در این دوره ممکن است برای دختران ایجاد شود پیش گیری شود.

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد