خانه / مشاوره خانواده / مشاوره افسردگی بعد از زایمان

مشاوره افسردگی بعد از زایمان

مشاوره افسردگی بعد از زایمان

مشاوره افسردگی بعد از زایمان :مشاوره افسردگی بعد از زایمان موضوع مهمی است که در این چند سال اخیر به آن توجه بیشتری شده است . این موضوع به حدی مهم است که اگر جدی گرفته نشود می تواند مشکلات زیادی در خانواده ها ایجاد کند و یا حتی در بعضی موارد به از هم پاشیدگی کانون خانواده ها بیانجامد .

به همین خاطر مشاوره افسردگی بعد از زایمان بسیار با اهمیت و مهم است.یک مشاوره روانشناسی خوب باید به خوبی علت این افسردگی را تشخیص دهد  و با توجه به شرایط بیمار مشاوره را انجام دهد تا بتواند در همان مراحل اولیه و قبل از اینکه بیماری ریشه دار شوداین بیماری را درمان کند .

از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است مادران باید قبل از تولد فرزندان خود و یا حتی قبل از بارداری با یک مشاور جنسی خوب در ارتباط باشند تا به افسردگی بعد از زایمان دچار نشوند زیرا در بیشتر موارد ریشه ی اصلی این افسردگی به مشکلات دوران بارداری و یا حتی قبل از ان بر می گردد .

نکات مهم رفع افسرگی بعد زایمان

اما اگر به افسردگی بعد از زایمان دچار شدیم چه کنیم ؟

اول اینکه باید بدانیم علائم افسردگی بلافاصه بعد از زایمان بروز می کند مخصوصا در زایمان به روش سزارین که احتمال ابتلا به افسردگی دو برابر زایمان طبیعی است .

دوم اینکه این عوامل را بشناسیم .این نشانه ها از شخصی به شخص دیگر متفاوت است  اما در حالت کلی و بیشتر موارد با احساس بی حوصلگی و بی حالی و ناامیدی و و ترس از آینده  و یا حتی نفرت از اطرافیان همراه است.

و سوم اینکه بلافاصله درمان را شروع کنیم زیرا اگر این حالات بیشتر از چهار تا شش هفته طول بکشد می تواند بسیار خطرناک باشد .

در اینجا نقش یک مشاور خوب میتواند راهگشا باشد . به عقیده ی بنده باید مراکزی برای  مشاوره افسردگی بعد از زایمان وجود داشته  باشد تا مادران بتوانند از این مراکز استفاده کنند.

برای کسب مشاوره افسردگی بعد از زایمان می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد