خانه / مشاور کودک / مشاوره استعدادیابی کودکان

مشاوره استعدادیابی کودکان

مشاوره استعدادیابی کودکان

مشاوره استعدادیابی کودکان چند سالی است که در خانواده به یک اصل مهم تبدیل شده است و جایگاه خاصی پیدا کرده است.

هدف اصلی مشاوره استعدادیابی کودکان مقابله با فرهنگ غلط (بچه من باید دکتر و یا مهندس بشود) است.

این نظر یک فرهنگ اشتباه رایج در میان خانواده های ایرانی است و علی رغم اطلاع رسانی و تبلیغات در این زمینه هنوز هم بسیاری از خانواده ها بر این اصل پای بند هستند.

طبق نظر یکی از روان شناسان معاصر همه انسان ها نابغه هستند تنها به شرطی که استعدا آن ها کشف شود.این روان شناس 7نوع استعداد نیز تعریف کرده است و معتقد است انسان ها در یک یا چند زمینه از این 7 مورد استعداد و توانمندی دارند.

در گام اول کافی است این استعدادها را شناسایی کنیم تا بستر پیشرفت آن ها را فراهم کنیم.ضرب المثل (هرکسی را بهرکاری ساختن) مصداق این مطلب است.

مشاوره کشف استعداد کودک

مشاوره استعدادیابی کودکان بحث استعداد و توانمندی در حیطه سیاسی ،اقتصادی و تجاری تحت عنوان مزیت نسبی می باشد.یعنی هر کشوری در یک حوزه مزیت نسبی دارد.یک کشور در زمینه کشاورزی ،یک کشور در قسمت صنعت و کشور دیگر در بخش شیلات و جانوران آبزی مزیت نسبی دارند.تنظیم برنامه های کلان یک کشور نیز براساس این مزیت های نسبی صورت می گیرد تا بتوان به مقدار حداکثر از این قابلیت ها استفاده کنند تا به سوددهی کافی برسند.

تفاوت کشف استعداد با کشف علاقه

کشف استعداد یک فرآیند پیچیده و تخصصی است .کشف استعداد های کودک به نوع ب خورد با کودکان و تربیت آن ها هم مر بوط می شود.خانواده با رفتار مناسسب و تربیت درست کودکان می توااندد به استعداد های کودک پی ببرند.برای مشاوره تربیت کودکان می توانید از مشاوران مالیم گروه راهنمایی بگیرید.

در کشور ما به اشتباه کشف علاقه با کشف استعداد یکسان در نظر گرفته می شود.بسیاری از افراد که در این زمینه ادعای تخصص می کنند پرسش نامه ای با نهایت 20 سوال در اختیار شما قرار می دهند و در پایان با بررسی جواب های شما نتیجه گیری کلی در مورد استعداد شما می کنند.

برای دریافت مشاوره کودک تلفنی وارد صفحه شوید.

مثلا با طرح سوالاتی نظیر اینکه آیا به ورزش علاقه دارید؟ مسابقات ورزشی نگاه می کنید؟نظرتان در مورد ورزش چیست؟ ودر پایان اگر به همه سوالات جواب مثبت داده باشید نتیجه می گیرند که شما استعداد ورزشی دارید در صورتی که تنها علاقه شما مشخص شده است.

استعداد از 3 فاکتور اساسی تشکیل شده است :

1.علاقه

2.توانایی جسمی

3.آمادگی روانی

مثلا اگر شما به فوتبال علاقه دارید ،از نظر جسمانی نیز می توانید به مدت 90 دقیقه بدوید یا خیر ؟در صورت داشتن توانایی جسمی ایا از نظر روانی این امادگی را دارید که در جلوی دیدگان بقیه بازی کنید یا خیر؟

با بررسی این عوامل می توانید به شناخت اولیه از استعداد خود برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره استعدادیابی کودکان با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

برای تماس با بهترین مشاوره کودک کافی است فقط از طریق تلفن ثابت به صورت شبانه روزی حتی ایام تعطیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد