خانه / مشاوره خانواده / مشاوره ازدواج موفق

مشاوره ازدواج موفق

مشاوره ازدواج موفق

مشاوره ازدواج موفق : برای ازدواج موفق باید یک سری مسائل را قبل از ازدواج بدانید و به ان ها توجه کنید.شاید خیلی از افراد هیچ اطلاعاتی از ازدواج کردن نداشته باشند و ازدواج را در عین پیچیدگی ساده بدانند و از ازدواج فقط تعهد داشتن را انجام دهند.

شما برای یک ازدواج موفق پیش از ازدواج باید یکسری معیار ها را داشته باشید و از خصوصیات اخلاقی ، احساسی ، و علایق طرف مورد نظرتان اطلاعات کامل بدست آورید و از ابتدا با برنامه ای هدفمند طولانی برای یک زندگی سرشار از عشق و علاقه و خوش بختی برای خود و همسرتان به وجود آورید و همین احساس را به فرزندانتان انتقال دهید.

برای دریافت اطلاعات کامل برای شروع یک زندگی مشترک و مشاوره قبل ازدواج با مشاوره خانواده مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

شناخت خصوصیات رفتاری قبل ازدواج

ما در نظر داریم یکسری راه حل هایی را در این مقاله برای شما ارائه دهیم تا تفکراتتان نسبت به مسائل و رفتارهای صحیح قبل ازدواج تغییر پیدا کند.

نکته ی اصلی که شما می توانید همسرتان را بهتر بشناسید ، شناخت نسبی و یا کامل از شخصیت اجتماعی خانوادگی ، خصوصیات رفتاری خانواده ، طرز برخورد با یکدیگر و با اطرافیان ، فرهنگ و تحصیلات خانوادگی همسرتان می تواند شما را تا حدودی از خصوصیات اخلاقی همسرتان آگاه سازد ، اما این به دلیل نمی شود که همسرتان خصوصیات اخلاقی و شخصیتیشان به طور کامل مانند خانواده خود باشد.

حتی شما نسبت به عادت های روزانه همسرتان نیز اطلاعات داشته باشید.

برای مثال باید بدانید همسرتان سحر خیز است یا خیر؟ برای تماشای تلویزیون در شبانه روز چند ساعت زمان میگذارد ؟  نسبت به خرج و مخارج زندگی خسیس است یا ولخرج ؟باید بدانیدهمسرتان چقدر در شبانه روز صرف خوابیدن و کارهای شخصی خود می کند؟بهتر است در مورد تمام این ها اطلاع داشته باشید.بدانید که آیا این مسائل در زندگی شخصی شما  تداخلی ایجاد نمی کند.

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره پیش از ازدواج مالیم گروه راهنمایی کسب کنید.

نکته دیگر از شناخت شما نسبت به علایق و رفتار های همسرتان این است که شما باید بدانید همسرتا چگونه ابراز عشق می کند و یا زبان ابراز عشق همسرتان چگونه است.

زمانی که یک فرد از صمیم قلب کسی را دوست دارد و به او عشق می ورزد ، طرف مقابل با دریافت حتی یک هدیه کوچک و دور از انتظار و یا حتی شنیدن حرف های دلتان احساس عشق در آن بیدار می شود و عشق بینتان به صورت دو طرفه جریان پیدا می کند.

مشاوره ازدواج موفق

مشاوره شناخت همسر پیش از ازدواج

زبان عشق صرفا به منزله تکرار کلمات دعاشقانه  نیست. رفتار ها و بر خورد های فیزیکی.، حتی صحبت کردن ، لبخند زدن و حتی گاهی اوقات سکوت کردن و نگاه صحبت کردن

زبان عشق می تواند حس زندگی را در بین زن و مرد و خانواده جریان دهد و این امر باعث پیشرفت زندگی زناشویی و حس خوش بختی در خانواده می شود.شما باید از پیدا کردن زبان عشق یک دیگر مطمئن شوید.

یکی دیگر از مواردی که قبل ازدواج باید بر روی آن توافق کنید ، توافق در زمینه فرزند است.شما باید در مورد انتخاب یک شیوه تربیتی بر سر فرزندان به توافق برسید.حتی شما باید با همسرتان به یک توافق در مورد فرزند برسید. ایا همسرتان فرزند می خواهد؟چند فرزند می خواهد؟شما باید در این مورد از علایق همسرتان اطلاع داشته باشید.

شما باید نسبت به دین و مذهب و اعتقادات یک دیگر هم شناخت داشته باشید ویا به بیانی دیگر اعتقادات و مذهبان باید همانند هم باشد.

مورد دیگر این که همسرتان در لحظات سخت چگونه از پس آن بر می آید.زندگی هیچ گاه به صورت دائم خوب و خوش و آروم نیست.زندگی پستی بلندی های خود را دارد.شما باید بدانید که همسرتان هنگام سختی چه واکنشی نشان می دهد.آیا توان مقابله با سختی ها و فشار زندگی را دارد.

و اصلی ترین سوالی که باید از همسرتان بپرسی این است که انتضار او از ازدواج با شما چیست؟

بگذارید همسرتان هدفش را از ازدواج بیان کند و هر توقعی که ازین ازدواج دارد به زبان بیاورد.

شما برای دریافت نکات بیشتر و جامع تر می توانید با مشاوره خانواده تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

بدون پیش شماره و کد