خانه / مشاوره ازدواج / مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی چیست؟ شرایط ازدواج اینترنتی کدام است؟ آیا سرانجام این نوع ازدواج ها روشن است؟

به نسبت گذشته و رواج استفاده از اینترنت،روابط و انتخاب های اینترنتی افزایش یافت.این نوع ازدواج ها نسبت به سایر ازدواج ها احتمال بیشتری برای شکست دارند.

عمده دلیل این شکست این است که در دنیای مجازی افراد معمولا خود واقعی خود را نشان نمی دهند و خود را طبق ایده آل های خود معرفی می کنند و از همان ابتدا کار خود را با دروغ و فریبکاری آغاز می کنند.

آمار نشان داده است کسانی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و دارای مشکلات خانوادگی و شخصی هستند اقدام به ازدواج اینترنتی می کنند.

دختران نیز به دلیل فرهنگ پایین انتظاراتی که از خواستگار دارند در اکثر مواقع فریب افراد را می خورند.خانواده هایی که هنوز هم پایبند به سنت و فرهنگ قدیم هستند با اینگونه آشنایی ها مخالف اند و همیشه ساز مخالف می زنند.

دلیل دیگر برای ازدواج های اینترنتی این است که اکثر دختران و پسران ملاک و معیاری برای ازدواج ندارند.

ازدواج اینترنتی موفق است یا خیر

در گذشته دخترها و پسرها از زمان کودکی با هم بازی می کردند و خانواده ها بیشتر باهم در ارتباط بودند و از عقبه یکدیگر مطلع بودند.

در اکثر موارد دختر و پسر به نام هم می شدند و در این صورت ازدواج ها از استحکام بیشتری برخوردار بود و کمتر شاهد طلاق بودیم.ولی امروزه شهرها گسترش یافت ودیگر شاهد آن روابط خانوادگی نیستیم.ولی هنوز هم در برخی مناطق ازدواج های سنتی شکل می گیرد.

در گذشته دختر و پسر توسط آشنایان به یکدیگر معرفی می شدند ولی امروزه اینترنت به عنوان واسطه آشنایی دختر و پسر محسوب می شود.

اینترنت باعث شده است که آشنایی از طریق خود افراد صورت بگیرد.بهتر است خانواده ها نیز در جریان آشنایی قرار بگیرند و شناخت درست صورت بگیرد.حضور خانواده ها مانع از ازدواج کورکورانه می شود.

حال می خواهیم بررسی کنیم که آیا زوج هایی که به این شکل با یکدیگر وصلت کردند با گذشت چند سال از ازدواجشان راضی هستند یا خیر؟

ازدواج اینترنتی هم استثناعات خود را دارد شاید در تعداد محدودی از این نوع ازدواج ها به موفقیت ختم شود ولی در اکثر موارد به شکست منجر می شود.کسانی که رابطه آن ها به سرانجام خوبی رسید همیشه نحوه آشنایی خود را پنهان می کنند.چرا که این نوع آشنایی مورد تایید جامعه نیست.

برای دیافت مشاوره خانواده با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

درباره ی مشاوران مالیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *